Lipari
Salina
Promy do Wyspy Eolskie
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Lipari Salina

Trasa promowa Lipari Salina łączy Wyspy Eolskie z Wyspy Eolskie i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Lipari do Salina?

Czas przeprawy promowej z Lipari do Salina wynosi około 30m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Lipari do Salina i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Lipari do Salina?

Cena promu z Lipari do Salina może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Lipari do Salina wynosi 40 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Lipari a Salina?

Istnieje 2 popularnych operatorów promowych dla Lipari do Salina. Są to
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Lipari do Salina?

Zarezerwuj promy z Lipari do Salina poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Lipari do Salina?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Lipari do Salina z
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Czy można zabrać samochód na prom z Lipari do Salina?

Tak, możesz podróżować z pojazdem z Lipari do Salina z
  • Siremar

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Lipari do Salina?

Tak, zwierzęta domowe są dozwolone na pokładzie promu. Może być potrzebny paszport dla zwierzęcia i inne dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi operatora i informacjami dotyczącymi podróżowania ze zwierzętami domowymi. Obecnie można przewozić zwierzęta domowe na promach z
  • Liberty Lines Fast Ferries

Jak daleko jest Salina od Lipari?

Odległość pomiędzy Lipari a Salina wynosi około 7 mil morskich.

Lipari - Przewodnik

Włoska wyspa Lipari jest największa z Wysp Liparyjskich i leży na Morzu Tyrreńskim, na północ od wybrzeży Sycylii. Wyspa znajduje się między Wezuwiusz i Etna i jest około 30 km od Sycylii. Lipari jest stosunkowo niewielka wyspa o wymiarach prawie 40 km kwadratowych, z jednym głównym miastem, zwanym także Lipari i 4 innych miejscowościach:. Pianoconte, Quattropani, Acquacalda i Canneto. Lipari Miasto jest pięknym miejscem na spacer i ma szereg eleganckich kamienic, wraz z kilkoma skromniejszymi domami. Mieszkańcy wyspy są bardzo gościnni dla turystów i mają zwykle wesołe usposobienie. Istnieje wiele sklepów z pamiątkami na wyspie i dobry wybór kawiarni i restauracji serwujących dobre, lokalne jedzenie i picie. Są ślady historii wyspy z greckimi grobowcami, które leżą pod gołym niebem. Jednak chyba najbardziej imponująca atrakcją turystyczną na wyspie jest jego zamek.

Lipari jest najbardziej praktyczna bazą wypadową do zwiedzania Wysp Liparyjskich z szybkimi połączeniami promowymi z Sycylii zatrzymują się tutaj, i istnieje wiele łodzi i wodolotow do innych wysp.


Salina - Przewodnik

Położony w Wyspy Liparyjskie we Włoszech, leży na wspaniałe wyspy Salina, gdzie miłośnicy przyrody mogą podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy składające się z wulkanicznej skał i zielonych zboczach porośniętych drzewami oliwnymi i kaparami. Salina jest mniej zatłoczone przez turystów niż Lipari i najdziksze, najbardziej zielonej i najbardziej urodzajną wyspą archipelagu Liparyjskie. Salina słynie z malowniczych wiosek, gdzie czas zdaje się stać w miejscu. W Rinella, na przykład, typowy sposób mieszkańcy dekorują swoje domy zawsze przyciąga uwagę zwiedzających. We wsi znajduje się romantyczny mało port, z którego można podziwiać piękne zachody słońca. Przesunięcie ku wschodowi zwiedzających wyspie znajdzie Pollara. Weź schody kręte, aby przejść w dół do morza i zwiedzanie słynnego wybrzeża, gdzie Włoska reżyser Massimo Troisi strzał ten film Listonosz. Charakteryzuje skałach, to najpiękniejsza plaża w Salina. Tutaj można podziwiać piękne, błękitne morze i popływać w krystalicznie czystych wodach. Z płytkich wodach pełnych gąbki, mureny i Groupers, miejsce jest świetne miejsce nurkowe oraz oferuje fantastyczne podwodne zdjęcia w każdej sytuacji.

Na wyspie można dotrzeć wodolotem i SNAV promowych z Messina na Sycylii.


Lipari do Salina Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 17/06/2024 a 23.06.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Liberty Lines Fast Ferries 06:30 07:15 45 minuty Codzienność
Liberty Lines Fast Ferries 07:50 08:15 25 minuty Codzienność
Liberty Lines Fast Ferries 08:00 08:40 40 minuty Codzienność
Liberty Lines Fast Ferries 08:10 08:35 25 minuty Codzienność
Liberty Lines Fast Ferries 09:15 09:40 25 minuty Codzienność
Siremar 09:30 10:20 50 minuty Codzienność
Liberty Lines Fast Ferries 09:45 10:10 25 minuty Codzienność
Liberty Lines Fast Ferries 11:00 11:25 25 minuty Codzienność
Siremar 11:55 13:20 1 godzina 25 minuty pon., wt., śr., czw., sob., niedz.
Siremar 11:56 12:45 49 minuty pt.
Liberty Lines Fast Ferries 12:00 12:25 25 minuty Codzienność
Liberty Lines Fast Ferries 13:45 14:10 25 minuty Codzienność
Liberty Lines Fast Ferries 14:45 15:15 30 minuty Codzienność
Liberty Lines Fast Ferries 15:15 15:40 25 minuty Codzienność
Liberty Lines Fast Ferries 15:50 16:15 25 minuty wt., śr., czw., sob., niedz.
Liberty Lines Fast Ferries 16:15 16:40 25 minuty Codzienność
Siremar 17:20 18:10 50 minuty pt.
Liberty Lines Fast Ferries 18:00 18:25 25 minuty pon., czw., sob.
Liberty Lines Fast Ferries 19:00 19:25 25 minuty Codzienność
Liberty Lines Fast Ferries 20:00 20:25 25 minuty Codzienność
Liberty Lines Fast Ferries 21:00 21:40 40 minuty Codzienność
Siremar 23:30 00:15 45 minuty wt., śr., czw., pt., sob., niedz.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.