Sicily

Porownaj promy z Sycylia do Wyspy Eolskie

Liczne trasy promowe łączą Sycylia z Wyspy Eolskie. 2 firmy promowe kursuje na 23 ferry routes do Palermo to Panarea, Vulcano, Lipari, Salina, Stromboli, Rinella, Alicudi i Filicudi, Milazzo to Stromboli, Rinella, Vulcano, Lipari, Salina, Alicudi, Panarea, Filicudi i Ginostra (Stromboli) i Mesyna to Lipari, Rinella, Salina, Vulcano, Panarea i Stromboli. Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Wyspy Eolskie zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 0 godzina 40 minuta.

Mapa połączeń promowych z Sycylia do Wyspy Eolskie

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Sycylia do Wyspy Eolskie

Sycylia - przewodnik:

Sicilia polozona jest na poludniu Wloch i jest najwieksza wyspa na Morzu Srodziemnym,dzielaca lad z Ciesninia Mesina.

Usytulowana pomiedzy Wschodem , a Zachodem, Afryka, a Europa jest prawdziwym skrzyzowaniem drog i kultury na Morzu Srodziemnomorkim.
Z wieloma krajobrazami z blyszczacymi morzami, ruchliwymi gorami.Sceneria tworza dramatyczne i trwale wrazenia na zwiedzajacych.

Z wielu cudow natury i dlugich cieplych porach roku, Sycylia jest atrakcyjna przez caly rok.

Sycylia jest centrum dla polaczen promowych, operujacych przez najwieksze firmy promowe w Europie i z sasiednich wysp, portow na glownym ladzie, Malcie, Polnocnej Afryce przez Tunezje.

Wyspy Eolskie - przewodnik:

Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Wyspy Liparyjskie to wulkaniczny archipelag na Morzu Tyrreńskim, u północnych wybrzeży Sycylii, składający się z wielu wysp i kilku małych wysepek.

W skład wysp wchodzą: Lipari (największa i najbardziej zaludniona), Filicudi (małe zachodnia wyspa z niewielką bazą turystyczną), Alicudi (druga najmniejsza z zamieszkanych i najbardziej oddalonych wysp), Salina (jedna z większych wysp i najbardziej zielona z najpiękniejszą roślinnością), Vulcano (wyspa położona na południu słynąca z błotnych kąpieli). Oprócz tego jest też Stromboli (na północnym zachodzie, z jednymi z najbardziej aktywnych wulkanów w Europie), Panarei (bardzo popularna w okresie letnim) oraz bezludna Basiluzzo.

Wyspy Liparyjskie są naturalnie piękne i mają wspaniały śródziemnomorski klimat, co przyciąga setki tysięcy turystów rocznie.

Ze względu na położenie i niewielką powierzchnie, transport do i między Wyspami Liparyjskimi możliwy jest tylko droga morską. Istnieje wiele połączeń promowych między wyspami a także do i z Sycylią oraz Włochami kontynentalnymi, a ilość rejsów zawsze zostaje zwiększona w sezonie letnim.