Palermo Termini Imerese
Civitavecchia
Promy do Rzym
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Palermo Termini Imerese Civitavecchia

Palermo Termini Imerese Civitavecchia polaczenie laczy Sycylia z Rzym. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Grandi Navi Veloci. Polaczenie odbywa sie do 5 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 12 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Palermo Termini Imerese Civitavecchia zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Sycylia do Rzym.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Palermo Termini Imerese do Civitavecchia?

Czas przeprawy promowej z Palermo Termini Imerese do Civitavecchia wynosi około 12h 45m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Palermo Termini Imerese do Civitavecchia i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Palermo Termini Imerese do Civitavecchia?

Cena promu z Palermo Termini Imerese do Civitavecchia może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Palermo Termini Imerese do Civitavecchia wynosi 195 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Palermo Termini Imerese a Civitavecchia?

Jest 1 operator promowy dla Palermo Termini Imerese do Civitavecchia i jest to
 • Grandi Navi Veloci

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Palermo Termini Imerese do Civitavecchia?

Zarezerwuj promy z Palermo Termini Imerese do Civitavecchia poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Palermo Termini Imerese do Civitavecchia?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Palermo Termini Imerese do Civitavecchia z
 • Grandi Navi Veloci

Czy można zabrać samochód na prom z Palermo Termini Imerese do Civitavecchia?

Tak, możesz podróżować z pojazdem z Palermo Termini Imerese do Civitavecchia z
 • Grandi Navi Veloci

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Palermo Termini Imerese do Civitavecchia?

Tak, zwierzęta domowe są dozwolone na pokładzie promu. Może być potrzebny paszport dla zwierzęcia i inne dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi operatora i informacjami dotyczącymi podróżowania ze zwierzętami domowymi. Obecnie można przewozić zwierzęta domowe na promach z
 • Grandi Navi Veloci

Jak daleko jest Civitavecchia od Palermo Termini Imerese?

Odległość pomiędzy Palermo Termini Imerese a Civitavecchia wynosi około 267 mil morskich.

Opinie na temat Prom Palermo Termini Imerese - Civitavecchia

 • "Odpowiednie"

  Statek byl wystarczajacy, ale troche sie juz starzeje (statek oczywiscie) W kabinie byl telewizor z 1990. Ale wszystko bylo czyste a zaloga mila. Jedzenie bylo ok.

  'Fantastic' travelled on Fantastic

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Palermo Termini Imerese - Przewodnik

Termini Imerese to miasto w prowincji Palermo na północnym wybrzeżu Sycylii, w południowych Włoszech. Miasto znajduje się około 40 km na wschód od Palermo. Miasto jest zamieszkane od czasów prehistorycznych. Wiele wykopalisk archeologicznych znaleziono na przestrzeni lat, choć zapisana historia miasta rozpoczęła się w 409 r. pne, gdy jej starsza sąsiadka, Himera (teraz całkowicie w granicach gminy), została całkowicie zniszczona przez wojska Kartaginy na czele z Hannibal'em Mago.

W miescie nie ma wiele dla odwiedzających, aby zobaczyć chociaż muzeum tego miasta zawiera kilka znalezisk z epoki arabskiej. Miasto jest także w pobliżu stanowiska archeologicznego Himera i punktu odniesienia w drodze do Zamku Caccamo. Ruiny starożytnego Himera (Imera), slyna z pozostałości świątyni Zwycięstwa, ktore położone są w nadmorskiej równinie u ujścia rzeki Imera, około 5 km na wschód od Termini, i Caccamo około 14 km na południe od Termini Imerese i Himera na krętej górskiej drodze.

Od miasta małe promy portowe odplywaja do Civitavecchia na włoskim stałym lądzie.


Civitavecchia - Przewodnik

Civitavecchia jest głównym portu promowego w Rzymie, Włochy. Atrakcyjny ośrodek jest na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego, i znajduje się około 80 kilometrów na północny zachód od Rzymu, w regionie Lacjum w środkowych Włoszech. Jego port sięga ponad tysiąc lat, do 101-108 rne, kiedy to cesarz Trajan nakazał zbudowac port głębinowy Centumcellae do obsługi wysyłek Rzymskiej stolicy. W trakcie i po średniowieczu, Civitavecchia było kontrolowane przez serie papieży. Kilka odrestaurowanym średniowiecznych i barokowych budowlli (w tym ogromnej Forte Michelangelo i murów obronnych) przypominają o długiej historii Civitavecchia. Zwiedzanie w Civitavecchia zaczyna się w porcie, gdzie zwiedzający mogą uzyskać dobry widok na statek wycieczkowy. Forte Michelango, twierdza na zlecenie papieża Giulio II na początku 1500, jest przy bramie portowej. Za i nad portem, 17. wieczny mur obronny stanowi jedną stronę Lungoporto Gramsci, podwyższonego deptaku obok nowoczesnych budynków mieszkalnych.

Samochody i pasażerowie odpływają promem z Civitavecchia do Sardynii, Sycylii, i innych miejsc we Włoszech, jak i za granicą.


Palermo Termini Imerese do Civitavecchia Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 17/06/2024 a 23.06.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Grandi Navi Veloci 02:00 14:45 12 godziny 45 minuty sob.
Grandi Navi Veloci 02:30 16:00 13 godziny 30 minuty pon.

Na pokładzie promów

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.