Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2911 trasach i z 612 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Wyspa Capraia

Capraia jest najbardziej wysuniętą na północny zachód wyspą archipelagu Tuscan, trzecią co do wielkości spośród 7 wysp (zaraz po Elbie i Giglio) zamieszkałą przez 400 osób.

Na wyspę Capraia można dotrzeć codziennie promem z miasta Livorno, położonego w odległości około 60 kilometrów. Statki dopływają do Porto di Capraia połączonego z wsią jedyną asfaltową drogą na tej wyspie.

Reszta wyspy połączona jest nie drogą, ale ścieżkami; działają również tzw. "taxi boat". Można również dołączyć do grupy turystycznej z sześciu do dwunastu osób: jest to doskonały sposób, aby zobaczyć malownicze wybrzeże wyspy i ukryte plaże. Można zapisać się na wycieczkę rano, przed południem, po południu oraz na końcu dnia i zwykle trwają one od dwóch do czterech godzin.

Wyspa znana jest głównie z wina, anchois i wspaniałej flory, niemniej jednak znajdziesz tam sporo innych atrakcji. Jedna z najpopularniejszych tras wyspy prowadzi przez zrujnowane budynki i kompleksy rolne, które były w dawnych czasach częścią kolonii karnej Capraia. Inne trasa wiedzie obok starożytnych ruin kościoła Santo Stefano, niedaleko winnic La Piana.

Wioska Capraia nadzorowana jest przez Fortress of St George, ale jest własnością prywatną i nie jest otwarta dla turystów.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • Toremar
    • Uzyskaj cenę

Wyspa Capraia - Trasy i Porty