Prom Livorno do Capraia

Livorno Capraia polaczenie laczy Włochy z Wyspa Capraia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Toremar. Polaczenie odbywa sie do 9 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 2 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Livorno Capraia zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Livorno - Capraia

  • Toremar
    • 9 przeprawy w tygodniu 2 godz 45 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Livorno Capraia

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Livorno Capraia to samochod + 2 pasażerów.

Livorno - Przewodnik

Włoskie miasto i port w Livorno leży na Morzu Liguryjskim na zachodnim wybrzeżu Toskanii. Wiele z pierwotnego układu ulic i architektury zostały zachowane w Nowym Wenecji regionie miasta. W tym obszarze można obejrzeć stare mosty, wąskie dróżki, domy szlacheckich oraz sieć kanałów, które były wykorzystywane do łączenia jej portu do magazynów miasta. Interesujące jest także wiele doskonałych przykładów neoklasycznych budynków, muzeów, parków publicznych i instytucji kultury. Zawierające pamiątki, dokumenty i opery kompozytora Pietro Mascagni, który mieszkał w mieście, jest Museo Mascagnano i jest warte odwiedzenia. Organizowana przez Teatr Tradycyjny Livorno, niektóre z oper Mascagni są wykonywane podczas sezonu muzyki lirycznej.

Port jest trzecim największym na zachodnim wybrzeżu Włoch i oferuje wiele usług i udogodnień, w tym przeładunku towarów i usług pasażerskich. Uslugi portu obejmują podjazdy dla wózków inwalidzkich, toalety i prysznice dla pasażerów. Są też bary, restauracje, centrum konferencyjne, banki, kiosk informacji pasażerskiej. Z portu, są połączenia promowe do Bastii, Olbii, Golfo Aranci, Cagliari i Tunezji.

Capraia - Przewodnik

Capraia (Isola di Capraia) jest mala wloska wyspa polożona na wybrzezu Toskanii. To jest chroniony status parku narodowego i jest niezwykle dziewicze i bogate w faune i flore. Z chodnikow wzgorza i piekne widoki, Capraia jest doskonalym miejscem dla turystow i milosnikow przyrody. Skaliste zatoczki na wyspie sa popularne wsrod kapiących sie i nie sa dostepne dla tych, ktorzy chca zwiedzić wybrzeze. Capraia lezy okolo 34 mil od zachodniego wybrzeza Wloch i ma 5 km dlugosci i 2,5 mil w poprzek w najszerszym miejscu. Zachodnie wybrzeze wyspy jest stroma i skalista, podczas gdy wschodni brzeg, gdzie znajduje się port, schodzi do morza, w lagodniejszych wzgorz i dolin. Dwa miasta sa Capraia Port (Porto) i zabytkowej wioski (oficjalnie Capraia Isola, ogolnie okreslane lokalnie jako Paese, lub wsi).Wioska jest na cyplu, skupione u podnoza twierdzy, Forte di San Giorgio, ktory zostal zbudowany w celu obrony przed atakami piratow. Na cyplu ponizej miejscowosci jest wieza straznicza i malowniczy opuszczony klasztor.

Capraia jest podlaczony przez codzienne promy z portu w Livorno w Toskanii