Włochy

Jak zarezerwować promy z Włochy na Wyspę Capraia

Obecnie jest jedna trasa łącząca Włochy i Wyspa Capraia operowana przez 1 firma promowa - Toremar. Połączenie z Livorno do Capraia obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 2 godziny 45 minuty.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Włochy Wyspa Capraia na trasie Livorno - Capraia zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Włochy do Wyspa Capraia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Włochy do Wyspa Capraia

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

Wyspa Capraia - przewodnik:

Włoska wyspa Capraia jest częścią archipelagu Wysp Toskańskich, około sześćdziesięciu dwóch kilometrów od wybrzeża Livorno.

Capraia to wyspa pochodzenia wulkanicznego, trzecia co do wielkości w archipelagu, po Elbie i Giglio. Mierzy dziewiętnaście kilometrów kwadratowych i znajduje się czterysta sześćdziesiąt sześć metrów nad poziomem morza. Pomimo niewielkich rozmiarów ma wiele atrakcji do zaoferowania takich jak park narodowy oraz sanktuarium morskie, idealne dla miłośników przyrody.

Jednym z wyróżniających się miejsc jest opuszczona kolonia karna, z ruinami budynków i charakterystycznymi wieżyczkami, które są najlepiej widoczne jeśli wybierzesz się na spacer wzdłuż wybrzeża. Inną atrakcją kulturalną jest historyczna wioska, znana lokalnie jako „Paese". Oprócz tego na terenie całej wyspy znajdziesz wspaniałe restauracje serwujące owoce morza.

Jeśli szukasz spokojnego miejsca na wakacje w Toskanii, Capraia powinna znaleźc się na twojej liście. Można łatwo dostać się tam promem z Livorno: przewoźnicy oferują wiele połączeń w ciągu tygodnia.