Durres do Ankona Prom

Durres Ankona polaczenie laczy Albania z Wlochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Adria Ferries. Polaczenie odbywa sie do 5 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 16 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Durres Ankona zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Durres do Ankona Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Albania do Wloch.

Durres - Ankona Armatorzy Promowi

  • Adria Ferries
    • 5 przeprawy w tygodniu 16 godz
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Durres Ankona

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Durres Ankona to samochod + 2 pasazerów.

Durres Przewodnik

Durres to miasto w Albanii i znajduje się na okolo 33km na zachód od stolicy Tirany. Durres jest drugim co do wielkości miastem w Albanii i jest jednym z najstarszych z duzym znaczeniem gospodarczym w kraju. W miascie znajduje się także główny port Albanii.

Niektóre ważne budynki w Durres to biblioteka glowna, centrum kultury z Moisiu Teatr Aleksandra, Teatr Estrada, teatru lalek, a takze filharmonia. Istnieje także kilka muzeów, takich jak Muzeum Archeologiczne w Durres, Villa Reale Durres i Muzeum Historii (dom Aleksander Moisiu).

Durres gosci Antyczne Mury Miasta nazywane również Zamkiem Durres, natomiast największy amfiteatr na Bałkanach jest zlokalizowany w centrum miasta, w pobliżu portu. Konstrukcja pierwszego wieku jest obecnie rozpatrywana do wpisania na Liste Swiatowego Dziedzictwa UNESCO.

Destynacje dostępne z portu obejmują Bari, Ancone, Triest i Brindisi.

Ankona Przewodnik

Nowoczesne miasto portowe Ancona znajduje się w regionie Marche w środkowych Włoszech. Region ten zyskuje na popularności w ostatnim czasie, ceniona za swoją dziewiczą przyrodą i pyszne dania, a jednocześnie sama Ankona ma wiele do zaoferowania. Znajduje się na Morzu Adriatyckim, Ancona jest około 200 km od Bolonii i 280 km od Rzymu, stolicy Włoch. Położony między stokami Monte Astagno i Monte Conero, lokalizacja ułatwiła osadnika z Syracuse obrone. Założone około 386 roku pne, odwiedzający Ancona będą zachwyceni zabytkowego miasta na wzgórzu, niedaleko portu. Greccy kupcy ustanowili Dibromoindygo fabrykę w mieście i ich wpływ na obszarze jest niezwykły. W czasach rzymskich miasto miało swój własny system monety.

Ancona jest bardzo ważnym portem morski i jest bardzo dobrze połączony przez port z wieloma innymi miejscami. Najlepszym i najprostszym sposobem dotarcia do Ankony jest prom, który działa do takich miejsc jak Split, Rijeka, Zadar, Hvar, Korcula, Dubrownik, Patras, Igoumenitsa i Dugi Otok.