Prom Wlore do Brindisi

Trasa promowa Wlore Brindisi łączy Albania z Włochy i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Red Star Ferries obsluguje swoje polaczenia do 6 razy tydzien, European Ferries 7 razy tydzien & A-Ships Management S.A posiada polaczenia do 7 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 20 połączeń promowych tydzien na trasie Wlore Brindisi pomiędzy Albania i Włochy.

Przewoźnicy Promowi - Wlore - Brindisi

Średnia cena promu Wlore Brindisi

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Wlore Brindisi to samochod + 2 pasażerów.

Wlore - Przewodnik

Vlora to miasto i drugi co do wielkości port w Albanii i znajduje się na Zatoce Vlora, i jest prawie całkowicie otoczona górami. Port miasta jest zaledwie 130 km od wybrzeża Salento we Włoszech i jest najbliżej każdego portu w Bari. iasto jest otoczone małymi ogrodami i gajami oliwnymi. Miasto może prześledzić historię z powrotem do 6 wieku pne, kiedy to zostało założone jako grecka kolonia i jest stale zamieszkana od wieków. Ze względu na rozwój turystyki w ostatnich latach, puby, kluby, restauracje i bary powstały, szczególnie w obszarze "Zimnej Wody" (Uji i Ftohtë), około 3 km od centrum miasta.

Z miejskiego portu odplywaja się 3 rejsy tygodniowo do Brindisi we Włoszech z czasem przeplyniecia około 5 godzin.

Brindisi - Przewodnik

Port we wloskim miescie Brindisi lezy na wybrzezu Adriatyku, w regionie Apulia. Podobnie jak wiele innych miast na wybrzezu Adriatyku Apulii, historia Brindisi jest nierozerwalnie związana z ziemia lezaca na wschód. Dzieki swojemu duzemu naturalnego portu, miasto zawsze bylo i nadal jest jednym z najwazniejszych portow wloskich. Dziś jest głownym punktem wyjscia dla promow udajacych sie do Grecji i na Balkanach, ale w jezyku greckim, w szczegolności w czasach rzymskich i sredniowieczu, sluzyl do wielu innych celow. Jest wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia w miescie w tym Castello Svevo Zamek Grande (lub) i Zamek Aragonii.Pierwszy zostal zbudowany przez cesarza Fryderyka II i ma plan trapezu z masywnych kwadratowych wiez. Ten ostatni zostal zbudowany przez krola Ferdynand I w koncu XV wieku na wyspie S. Andrea.

Z portu miasta, prom plynie do takich miejsc jak Paksos, Korfu, Igoumenitsa i Patras, Zakynthos.