Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2911 trasach i z 612 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Czarnogóra

Położona na Półwyspie Bałkańskim w południowo-wschodniej Europie, Czarnogóra to piękne malownicze wybrzeża, gdzie imponujące góry spotykają się z Morzem Adriatyckim.

Godna uwagi na pewno jest Mt Lovcen, nazywana "Czarną Górą" ze względu na ciemne podłoże. W południowo-zachodniej części znajduje się park narodowy, któremu kraj zawdzięcza swoją nazwę z "monte" jako "góra" i "negro" jako "czarny" w języku włoskim.

Park oferuje atrakcje takie jak wspinaczka i przejażdżki rowerowe wzdłuż krętych górskich dróg, przy zalesionych terenach z niezwykle bogatą fauną. Występuje tam ponad 85 gatunków motyli, różnego rodzaju gady, niedźwiedzie brunatne i około 200 gatunków ptaków. W rzeczywistości, Czarnogóra posiada najwyższy poziom różnorodności biologicznej w Europie, a połowa ze wszystkich gautnków ptaków z kontynentu, występuje właśnie w tym kraju.

Przejażdżka rowerem wzdłuż 295 kilometrowego wybrzeża to świetna okazja, aby móc podziwiać urokliwe miasta i zabytki.

Warto na pewno zatrzymać się w Herceg Novi w Zatoce Kotorskiej. To popularne SPA i centrum odnowy biologicznej z uzdrowiskami i możlwiością kąpieli błotnych w pobliżu. Będziesz tam mógł również podziwiać Forte Mare zbudowany w 1382 roku i imponującą dziewiętnastowieczną wieżę zegarową.

Stare Miasto w Kotorze otoczone jest murami z IX wieku i oferuje niepowtarzalne widoki na góry. W nocy spektakularnie świeci się i odbija w wodzie, tworząc idealną romantyczną scenerię.

Stara Cytadela w Konoba Stari Grad jest kolejnym dobrym przykładem unikalnej architektury z 19-wiecznym zamkiem oferującym oszałamiające widoki i niesamowite zbiory biblioteczne pełne rzadkich okazów książek.

Jeśli wyruszysz nieco w głąb lądu, znajdziesz zabytkowe miasteczko o nazwie Stari Bar położone na zalesionym górzystym zboczu.Znajdziesz tam pozostałoci kościoła z XI wieku, fundamenty katedry św Jerzego i akwedukt z XVII wieku także nie zapomnij wziąć aparatu.

Muzeum Narodowe w Cetinje składa się z dwóch galerii i czterech muzeów i jest zdecydowanie warte odwiedzenia. Wizyta tam dostarczy Ci kompleksowej wiedzy na temat burzliwej przeszłości kraju, m.in wielu konfliktów z Imperium Osmańskim.

Co tygodniowo do wyboru są cztery rejsy z Bari w południowych Włoszech, które dopływają na południowe wybrzeże i trwają około dziesięciu godzin. Jeśli podróżujesz na północ Czarnogóry, najlepszym połączeniem będzie Bari- Dubrownik w Chorwacji, a następnie przekroczenie granicy do Czarnogóry.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Jadrolinija
  • Uzyskaj cenę

Czarnogóra opinie

 • "Przeprawa promem "

  Dobre połączenie nawet nie takie drogie w porównaniu z przeprawą z Chorwacji. Trochę długo czeka się na załadunek ale później jest ok.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Byliśmy bardzo zadowoleni"

  Punktualnie, sympatycznie, sprawnie działająca linia spełniła nasze potrzeby wprost idealnie.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Opinia "

  Jezeli chodzi o wykupione posilki to nie polecam, lepiej wybrac sobie samemu, poniewaz daja Ci to. Co oni maja przyszykowane. Nastepnym razem wxbiore przeprawe bez posilku.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Podroz Zadar - Ancona rezerwacja przez Direct Ferries"

  Podroz promem bez problemow, dobrze jest jedna osobe wyslac wczesniej na poklad, zeby miec dobre miejsca na sofach/kanapach, a nie na niewygodnych fotelach. Kontakt z DirectFerries utrudniony, nikt nigdy nie odbiera telefonu :-( Informacje na ich stronie o odprawie 180 minut przed wyplynieciem nieprawdziwe, okienko odpraw otwierane jest o 20.30, prom odplywa o 22.00 czyli 90 min.

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Czarnogóra - Trasy i Porty