COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Kefalonia

Kefalonia to największa wyspa w archipelagu Wysp Jońskich położonych na zachód od Półwyspu Pelopnez w Grecji. Głównym miastem na Kefalonia jest Agrostoli na zachodnim wybrzeżu, gdzie znajduje się jeden z terminali promowych. Pozostałe porty mieszczą się w Sami i Poros na wschodnim wybrzeżu.

Co można zobaczyć i robić na Kefalonia?

Wyspa stała się popularnym kierunkiem turystycznym dopiero w ostatnich latach. Przypuszczalnie z powodu filmu Kapitan Corelli, którego akcja toczy się na Kefalinia.

Nie brakuje tu pięknych piaszczystych plaż otoczonych turkusowymi wodami Morza Jońskiego, jak np. w Anitsamos. Warto odwiedźić też Monastyr Św. Gerasimusa patrona wyspy lub jedną z jaskiń. Jaskinia Melissani położona w pobliżu Sami posiada niebiesko jezioro, do którego można dotrzeć łódką.

Jak poruszać się po Kefalonia?

Z Agrostoli kursują autobusy to wielu miejsc z atrakcjami turystycznymi. Alternatywnie można wynająć samochód, wybrać taksówkę lub jedną z licznych wycieczek łódką.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom na Kefalinię?

Na Kefalinię bardzo łatwo dotrzeć promem z Włoch, głównego lądu Grecji i innych sąsiednich wysp.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na Kefalonię z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, szczególnie w sezonie letnim, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe na Kefalinię. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 7 przeprawy w tygodniu 25 min
  • Uzyskaj cenę
  • 7 przeprawy w tygodniu 20 min
  • Uzyskaj cenę
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 15 godz
  • Uzyskaj cenę
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 17 godz
  • Uzyskaj cenę

Kefalonia opinie

 • "Przyjemny transport na wyspy"

  Miło i wygodnie, trochę zbyt długo, ale po drodze można oglądać wyspy. Jest gdzie się przespać i poopalać. Ceny jedzenia na miejscu nie są wygórowane.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "podróż promem"

  Po raz pierwszy płynęłam promem. Byłam pełna obaw że będzie bardzo bujać ,gdyż był to koniec września . Ale moje obawy były bezpodstawne. Było super. Prom duży i wygodny mimo iż podróżowaliśmy w klasie ekonomicznej. Polecam

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Powrót z Mykonos na stały ląd."

  Sprawna podróż. Po przystanku na Siros zrobiło się trochę tłoczno. Oddawane po wejściu duże bagaże powinny być znakowane i wydawane pod kontrolą.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Recommendation"

  Cruise lasts more than one hour but I was not problem to me personally, it was also delayed but still not a big deal to me. I recommend.

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Kefalonia - Trasy i Porty