Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2911 trasach i z 612 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Kefalonia

Kefalonia to największa wyspa w archipelagu Wysp Jońskich położonych na zachód od Półwyspu Pelopnez w Grecji. Głównym miastem na Kefalonia jest Agrostoli na zachodnim wybrzeżu, gdzie znajduje się jeden z terminali promowych. Pozostałe porty mieszczą się w Sami i Poros na wschodnim wybrzeżu.

Co można zobaczyć i robić na Kefalonia?

Wyspa stała się popularnym kierunkiem turystycznym dopiero w ostatnich latach. Przypuszczalnie z powodu filmu Kapitan Corelli, którego akcja toczy się na Kefalinia.

Nie brakuje tu pięknych piaszczystych plaż otoczonych turkusowymi wodami Morza Jońskiego, jak np. w Anitsamos. Warto odwiedźić też Monastyr Św. Gerasimusa patrona wyspy lub jedną z jaskiń. Jaskinia Melissani położona w pobliżu Sami posiada niebiesko jezioro, do którego można dotrzeć łódką.

Jak poruszać się po Kefalonia?

Z Agrostoli kursują autobusy to wielu miejsc z atrakcjami turystycznymi. Alternatywnie można wynająć samochód, wybrać taksówkę lub jedną z licznych wycieczek łódką.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom na Kefalinię?

Na Kefalinię bardzo łatwo dotrzeć promem z Włoch, głównego lądu Grecji i innych sąsiednich wysp.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na Kefalonię z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, szczególnie w sezonie letnim, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe na Kefalinię. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • Ventouris Ferries
    • Uzyskaj cenę
  • Levante Ferries
    • Uzyskaj cenę

Kefalonia - Trasy i Porty