Ithaka
Sami
Promy do Kefalonia
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Ithaka Sami

Trasa promowa Ithaka Sami łączy Wyspy Jońskie z Kefalonia i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspy Jońskie do Kefalonia.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Ithaka do Sami?

Czas przeprawy promowej z Ithaka do Sami wynosi około 22m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Ithaka do Sami i sprawdzić dostępność.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Ithaka a Sami?

Istnieje 2 popularnych operatorów promowych dla Ithaka do Sami. Są to
  • Kefalonian Lines
  • Levante Ferries

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Ithaka do Sami?

Zarezerwuj promy z Ithaka do Sami poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Ithaka - Przewodnik

Itaka to grecka wyspa położona na Morzu Jońskim i jest częścią grupy Wyspy Jońskich. Itaka znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu Kefalonii i jest w zasięgu wzroku z Grecji kontynentalnej. Wyspa składa się z dwóch części, które są połączone przez wąski pas ziemi, który ma około 600 metrów szerokości. Obie części otaczają dużą zatokę Molos. Stolica wyspy, Itaka, ma jeden z największych naturalnych portów, który jest strzeżony przez Wysepke Lazaretto. Wysepka jest domem dla Kościola Zbawiciela i ma resztki starego więzienia. Itaka jest pięknym osiedlem, któremu udało się utrzymać swoją tradycyjną architekturę Jońska i znajduje się w południowej części wyspy. Miasto posiada pokoje do wynajęcia, restauracje i tawerny, sklepy, bay i kluby. Jaskinia Nimfy jest popularną atrakcją na wyspie i znajduje się na południu Ithaki. Nazywa się ja rowniez marmurowa jaskinia, ktora ma dwa wejścia; jedno dla bogów i jedno dla śmiertelników. Jest ozdobiona pięknymi stalaktytami i, według Homera, Odyseusz ukrył dary, ktore Alkinoos, Król Feakes, dał mu w jaskini.

Port w Itace jest połączony promem do Kefalonia, Lefkada, Patra i Astakos a także do Patry poprzez Kefalonie.


Sami - Przewodnik

Sami to miasto położone na greckiej wyspie Kefalonia i znajduje się na Morzu Jońskim. Niektóre z najlepszych plaż na wyspie znajdują się wokół Argostoli, takich jak Lepeda i Minia. Sami jest bardzo przyjazna turystom miasto i wynosi około 4 km na północny wschód od Antisamos Beach, szczególnie pięknej, kamienistej plaży, wspierany przez malownicze wzgórza. Jednak dla najlepszych, że Kefalonia ma do zaoferowania, goście będą musieli odwiedza Plaża Myrtos, na południe od Assos, który szczyci się białe piaski, wapienie skały, i jasny niebieski wody. Istnieje kilka bardzo ciekawych zabytków rozrzuconych po wyspie w tym kilka ciekawych wykopalisk archeologicznych w rzymskiej Villa w Skala, a także na Akropolu w Sami, który pochodzi z 5 wieku pne, która zapewnia dogłębne informacje na temat jego przeszłości. W Livatho Valley, Zamek Świętego Jerzego jest kolejną imponującą konstrukcją z czasów rzymskich, z jego otoczenia powiat często określane jako "Kastro". Coś bardziej naturalne od Kefalonia są jego zaskakująco duże jaskinie, takie jak Cave Drogarai Jaskinia Melissani i, z których oba znajdują się w Sami. Jaskinia Melissani jest szczególnie znana i oferuje szeroki podziemne jezioro, które jest głęboko w kolorze niebieskim, a najlepiej zwiedzać łodzią.


Ithaka do Sami Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 20/05/2024 a 26.05.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Levante Ferries 07:40 08:00 20 minuty Codzienność
Levante Ferries 17:15 17:35 20 minuty Codzienność

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.