COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Piombino - Pianosa jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Włochy na Wyspę Pianosa.

Przewoźnicy Promowi - Piombino - Pianosa

    • 1 Przeprawy Tygodniowo 2 godz 50 min
    • Uzyskaj cenę

Prom Piombino do Pianosa

Piombino Pianosa polaczenie laczy Włochy z Wyspa Pianosa. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Toremar. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 2 godziny 50 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Piombino Pianosa zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Piombino - Przewodnik

Piombino to miasto położone w prowincji Livorno w Toskanii, we Włoszech. Miasto leży na granicy Morza Liguryjskiego oraz Morza Tyrreńskiego, naprzeciwko wyspy Elba i na północnej stronie Maremma. Zabytkowe centrum tego miasta sięga do czasów, gdy był portem Etrusków.Miasto było również ważnym portem w średniowieczu Republiki Pizy. Przyjedź tutaj w sierpniu, aby uczestniczyć w "Agosto con Gusto", główne targi żywności i wina, które celebruje tradycje kulturowe i kulinarne Piombino. Muzeum Cytadeli i Miasto jest idealnym miejscem, aby dowiedzieć się więcej na temat prehistorycznych, etruskiej i rzymskiej przeszłości miasta. W pobliżu wybrzeża są liczne ścieżki rowerowe i piesze prowadzące przez Morze Śródziemne w kierunku nowoczesnego portu turystycznego Salivoli i obok wielu rodzinnych piwnic otwartych na wizyty i degustacje.

Z portu odpływają promy bezpośrednie do wysp archipelagu Toskanii (Elba 10 km od wybrzeża), a także na Sardynię i Korsykę.


Pianosa - Przewodnik

Włoska wyspa Pianosa jest piątą co do wielkości wyspą archipelagu Tuscan o powierzchni 10,3 km kw. I linii brzegowej około 18 km. Znajduje się około 13 km na południowy zachód od wyspy Elba, która zasłynęła z Napoleonem.Nazwa Pianosa daje wskazówkę co do geografii wyspy. Piana odnosi się do płaskich równinach wyspy - jego najwyższy punkt znajduje się 29 metrów nad poziomem morza.Wyspa były zamieszkane już czasów paleolitu, a w wieku 12 i 13 Pianosa było przyczyną wielu sporów pomiędzy Genui i Pizy, jako oba miasta chciał kontroli nad strategicznie położonej wyspie. Po kilku najazdów piratów Napoleon odwiedził wyspę w 19 wieku i uznał za najbardziej interesujące w pobliżu wyspy Elba z fascynującej roślinności i fauny.

Wyspa jest częścią Parku Narodowego dell'Arcipelago Toscano (Park Narodowy Wyspy Toskańskie), i jest chroniona przed ingerencją z zewnątrz, spekulacji nieruchomościami i szkód w środowisku.Ochrona wyspy i jej przyrody są tak ważne, że nie jest możliwe, aby odwiedzić to bez specjalnego zezwolenia, które jest wydawane w kierunku parku. Wysyłka i rybołówstwo są również zakazane w obrębie jednej mili od wybrzeża wyspy.