Piombino
Pianosa
Promy do Wyspa Pianosa
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Piombino Pianosa

Piombino Pianosa polaczenie laczy Włochy z Wyspa Pianosa. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Toremar. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 2 godziny 50 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Piombino Pianosa zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Włochy na Wyspę Pianosa.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Piombino do Pianosa?

Czas przeprawy promowej z Piombino do Pianosa wynosi około 2h 50m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Piombino do Pianosa i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Piombino do Pianosa?

Cena promu z Piombino do Pianosa może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Piombino do Pianosa wynosi 144 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Piombino a Pianosa?

Jest 1 operator promowy dla Piombino do Pianosa i jest to
  • Toremar

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Piombino do Pianosa?

Zarezerwuj promy z Piombino do Pianosa poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Piombino do Pianosa?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Piombino do Pianosa z
  • Toremar

Czy można zabrać samochód na prom z Piombino do Pianosa?

Nie, tylko pasażerowie piesi mogą podróżować na promie.

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Piombino do Pianosa?

Nie, zwierzęta domowe nie są dozwolone na pokładach promów.

Jak daleko jest Pianosa od Piombino?

Odległość pomiędzy Piombino a Pianosa wynosi około 33 mil morskich.

Piombino - Przewodnik

Piombino to miasto położone w prowincji Livorno w Toskanii, we Włoszech. Miasto leży na granicy Morza Liguryjskiego oraz Morza Tyrreńskiego, naprzeciwko wyspy Elba i na północnej stronie Maremma. Zabytkowe centrum tego miasta sięga do czasów, gdy był portem Etrusków.Miasto było również ważnym portem w średniowieczu Republiki Pizy. Przyjedź tutaj w sierpniu, aby uczestniczyć w "Agosto con Gusto", główne targi żywności i wina, które celebruje tradycje kulturowe i kulinarne Piombino. Muzeum Cytadeli i Miasto jest idealnym miejscem, aby dowiedzieć się więcej na temat prehistorycznych, etruskiej i rzymskiej przeszłości miasta. W pobliżu wybrzeża są liczne ścieżki rowerowe i piesze prowadzące przez Morze Śródziemne w kierunku nowoczesnego portu turystycznego Salivoli i obok wielu rodzinnych piwnic otwartych na wizyty i degustacje.

Z portu odpływają promy bezpośrednie do wysp archipelagu Toskanii (Elba 10 km od wybrzeża), a także na Sardynię i Korsykę.


Pianosa - Przewodnik

Włoska wyspa Pianosa jest piątą co do wielkości wyspą archipelagu Tuscan o powierzchni 10,3 km kw. I linii brzegowej około 18 km. Znajduje się około 13 km na południowy zachód od wyspy Elba, która zasłynęła z Napoleonem.Nazwa Pianosa daje wskazówkę co do geografii wyspy. Piana odnosi się do płaskich równinach wyspy - jego najwyższy punkt znajduje się 29 metrów nad poziomem morza.Wyspa były zamieszkane już czasów paleolitu, a w wieku 12 i 13 Pianosa było przyczyną wielu sporów pomiędzy Genui i Pizy, jako oba miasta chciał kontroli nad strategicznie położonej wyspie. Po kilku najazdów piratów Napoleon odwiedził wyspę w 19 wieku i uznał za najbardziej interesujące w pobliżu wyspy Elba z fascynującej roślinności i fauny.

Wyspa jest częścią Parku Narodowego dell'Arcipelago Toscano (Park Narodowy Wyspy Toskańskie), i jest chroniona przed ingerencją z zewnątrz, spekulacji nieruchomościami i szkód w środowisku.Ochrona wyspy i jej przyrody są tak ważne, że nie jest możliwe, aby odwiedzić to bez specjalnego zezwolenia, które jest wydawane w kierunku parku. Wysyłka i rybołówstwo są również zakazane w obrębie jednej mili od wybrzeża wyspy.


Piombino do Pianosa Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 20/05/2024 a 26.05.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Toremar 08:20 11:10 2 godziny 50 minuty śr.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.