COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Rio Marina - Piombino jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Rio Marina do Piombino - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Elba do Włochy.

Przewoźnicy Promowi - Rio Marina - Piombino

    • 36 Sailings Weekly 45 min
    • Get price

Prom Rio Marina do Piombino

Rio Marina Piombino polaczenie laczy Elba z Włochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Toremar. Polaczenie odbywa sie do 36 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Rio Marina Piombino zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Rio Marina - Przewodnik

Rio Marina to miejscowość położona na wyspie Elba, w prowincji Livorno w Toskanii we Włoszech.P ierwsza osada na terenie sięga 15 wieku. W 18 wieku wieś zaczęła się rozwijać, zwłaszcza gdy problemy z piratami zaczęły maleć. Miasto jest na wschodniej części wyspy i leży na małym wlocie i jest otoczone przez wzgórza z czerwonej ziemi, spowodowane działalnością górniczą tlenku żelaza, które miały miejsce w przeszłości. Miasto jest teraz nadmorskim kurortem. Atrakcje miasta to Kościół San Rocco, wieża w porcie, która ma ośmiokątna bazę i została zlecona przez Giacomo V Appiano w 1534 jako punkt obrony, oraz Park mineralny na wyspie Elba.

Promy odplywaja do Pianosa i Piombino.


Piombino - Przewodnik

Kiedys starozytny port Falesia, Włoskie miasto Piombino obecnie oferuje dwa punkty widokowe, które pomagają docenic odwiedzajacym spektakularne wybrzeże. Piazza Bovio jest naturalna tarasa, ktora oferuje wspaniały widok na morze i stary port jest idealnym miejscem do obserwacji aktywnosci portu rybackiego. Brukowane ulice są pokryte restauracjami i winiarniami. Region jest bogaty w kulinarne oferty, w tym baccalà i ziemniaki, rybny gulasz lokalny - caciucco, i duszone czy nadziewane małże. Spacer po "Małym Paryżu", którego nazwa nawiązuje do rządów Elisa Bonaparte, daje gościom dawne zabytkowe budynki, które podkreślają znaczenie Piombino w czasie średniowiecza i renesansu. Do tych budynkow należą Rivellino, Palazzo Nuovo i 16 wieczny zamek zbudowany przez Cesare Borgia, aby bronić miasto.

Z portu odpływają promy bezpośrednio do wysp archipelagu Tuscan (Elba jest zaledwie 10 km od wybrzeża), a także na Sardynię i Korsykę.