Rio Marina do Piombino Prom

Rio Marina Piombino polaczenie laczy Elba z Wlochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Toremar. Polaczenie odbywa sie do 56 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Rio Marina Piombino zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Rio Marina do Piombino Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Elba do Wloch.

Rio Marina - Piombino Armatorzy Promowi

  • Toremar
    • 8 Przeprawy Dziennie 45 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Rio Marina Piombino

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Rio Marina Piombino to samochod + 2 pasazerów.

Rio Marina Przewodnik

Rio Marina to miejscowość położona na wyspie Elba, w prowincji Livorno w Toskanii we Włoszech.P ierwsza osada na terenie sięga 15 wieku. W 18 wieku wieś zaczęła się rozwijać, zwłaszcza gdy problemy z piratami zaczęły maleć. Miasto jest na wschodniej części wyspy i leży na małym wlocie i jest otoczone przez wzgórza z czerwonej ziemi, spowodowane działalnością górniczą tlenku żelaza, które miały miejsce w przeszłości. Miasto jest teraz nadmorskim kurortem. Atrakcje miasta to Kościół San Rocco, wieża w porcie, która ma ośmiokątna bazę i została zlecona przez Giacomo V Appiano w 1534 jako punkt obrony, oraz Park mineralny na wyspie Elba.

Promy odplywaja do Pianosa i Piombino.

Piombino Przewodnik

Kiedys starozytny port Falesia, Włoskie miasto Piombino obecnie oferuje dwa punkty widokowe, które pomagają docenic odwiedzajacym spektakularne wybrzeże. Piazza Bovio jest naturalna tarasa, ktora oferuje wspaniały widok na morze i stary port jest idealnym miejscem do obserwacji aktywnosci portu rybackiego. Brukowane ulice są pokryte restauracjami i winiarniami. Region jest bogaty w kulinarne oferty, w tym baccalà i ziemniaki, rybny gulasz lokalny - caciucco, i duszone czy nadziewane małże. Spacer po "Małym Paryżu", którego nazwa nawiązuje do rządów Elisa Bonaparte, daje gościom dawne zabytkowe budynki, które podkreślają znaczenie Piombino w czasie średniowiecza i renesansu. Do tych budynkow należą Rivellino, Palazzo Nuovo i 16 wieczny zamek zbudowany przez Cesare Borgia, aby bronić miasto.

Z portu odpływają promy bezpośrednio do wysp archipelagu Tuscan (Elba jest zaledwie 10 km od wybrzeża), a także na Sardynię i Korsykę.