Portoferraio do Piombino Prom

Portoferraio Piombino trasa promowa laczy Elba z Wlochy i jest obecnie obslugiwana przez 4 operatorow. Corsica Sardinia Ferries obsluguje swoje polaczenia do 4 razy dzien, Moby Lines 12 razy dzien, Toremar 21 razy dzien & Blu Navy posiada polaczenia do 5 razy dzien.


Istnieje polaczenie 42 przeplyniec dzien na polaczeniu Portoferraio Piombino pomiedzy Elba i Wlochy oraz z 4 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Portoferraio do Piombino Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Elba do Wloch.

Portoferraio - Piombino Armatorzy Promowi

 • Corsica Sardinia Ferries
  • 4 Przeprawy Dziennie 40 min
  • Uzyskaj cenę
 • Moby Lines
  • 12 Przeprawy Dziennie 1 godz
  • Uzyskaj cenę
 • Toremar
  • 21 Przeprawy Dziennie 40 min
  • Uzyskaj cenę
 • Blu Navy
  • 5 Przeprawy Dziennie 1 godz
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Portoferraio Piombino

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Portoferraio Piombino to samochod + 2 pasazerów.

Portoferraio Przewodnik

Portoferraio to miasto położone w prowincji Livorno, na obrzeżach portu na włoskiej wyspie Elba. Nazwa Portoferraio (czyli "Żelazny Port" w języku włoskim) pochodzi z hut żelaza, które pozwoliły miastu szybko rosnąć w 19 wieku. W tym okresie miasto stało się głównym portem wysyłki rudy żelaza w kierunku lądu. Dzięki pobytu Napoleona, kiedy został zesłany na Elbę w 1814 roku po jego porażkach w Europie i jego wymuszonej abdykacji, Portoferraio i cała wyspa cieszyla się wiekiem chwały.

Przyjeżdżając od morza, Portoferraio wydaje się zatoka piratów, chronionych przez nią z bastionów, które zapewniają schronienie od morza. Miasto zostało pierwotnie urodzone jako fortyfikacja. Kilka kilometrów od Portoferraio, w kierunku Bagnaia, w małej wiosce o nazwie Le Grotte, znajdują się pozostałości rzymskiej willi z okresu cesarskiego. Zostały one przykryte roślinami i krzewami do 1960 roku, kiedy kopanie ujawniło wielki kompleks z ścian, dużymi tarasami z widokiem na morze oraz basen z systemem ogrzewania i obiegu wody.

Od portu miasta, działają połączenia promowe do Bastii, Plombino i Cavo.

Piombino Przewodnik

Kiedys starozytny port Falesia, Włoskie miasto Piombino obecnie oferuje dwa punkty widokowe, które pomagają docenic odwiedzajacym spektakularne wybrzeże. Piazza Bovio jest naturalna tarasa, ktora oferuje wspaniały widok na morze i stary port jest idealnym miejscem do obserwacji aktywnosci portu rybackiego. Brukowane ulice są pokryte restauracjami i winiarniami. Region jest bogaty w kulinarne oferty, w tym baccalà i ziemniaki, rybny gulasz lokalny - caciucco, i duszone czy nadziewane małże. Spacer po "Małym Paryżu", którego nazwa nawiązuje do rządów Elisa Bonaparte, daje gościom dawne zabytkowe budynki, które podkreślają znaczenie Piombino w czasie średniowiecza i renesansu. Do tych budynkow należą Rivellino, Palazzo Nuovo i 16 wieczny zamek zbudowany przez Cesare Borgia, aby bronić miasto.

Z portu odpływają promy bezpośrednio do wysp archipelagu Tuscan (Elba jest zaledwie 10 km od wybrzeża), a także na Sardynię i Korsykę.