Portoferraio
Piombino
Promy do Włochy
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony
Portoferraio - Piombino jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Prom z Portoferraio do Piombino

Trasa promowa Portoferraio Piombino łączy Elba z Włochy i jest obecnie obsługiwana przez 4 przewoźników. Moby Lines obsługuje swoje połączenia do 11 razy dzien, Corsica Ferries 3 razy dzien, Toremar 21 razy dzien & Blu Navy posiada polaczenia do 8 razy dzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 43 połączeń promowych dzien na trasie Portoferraio Piombino pomiędzy Elba i Włochy.

Portoferraio do Piombino - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Elba do Włochy.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

 • Jak długo płynie prom z Portoferraio do Piombino?

  Czas przeprawy promowej z Portoferraio do Piombino wynosi około 51m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Portoferraio do Piombino i sprawdzić dostępność.
 • Ile kosztuje prom z Portoferraio do Piombino?

  Cena promu z Portoferraio do Piombino może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Portoferraio do Piombino wynosi 112 €.
 • Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Portoferraio a Piombino?

  Istnieje 4 popularnych operatorów promowych dla Portoferraio do Piombino. Są to
  • Moby Lines
  • Corsica Ferries
  • Toremar
  • Blu Navy
 • Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Portoferraio do Piombino?

  Zarezerwuj promy z Portoferraio do Piombino poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.
 • Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Portoferraio do Piombino?

  Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Portoferraio do Piombino z
  • Moby Lines
  • Corsica Ferries
  • Toremar
  • Blu Navy
 • Czy można zabrać samochód na prom z Portoferraio do Piombino?

  Tak, możesz podróżować z pojazdem z Portoferraio do Piombino z
  • Moby Lines
  • Corsica Ferries
  • Toremar
  • Blu Navy
 • Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Portoferraio do Piombino?

  Tak, zwierzęta domowe są dozwolone na pokładzie promu. Może być potrzebny paszport dla zwierzęcia i inne dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi operatora i informacjami dotyczącymi podróżowania ze zwierzętami domowymi. Obecnie można przewozić zwierzęta domowe na promach z
  • Corsica Ferries
  • Blu Navy
 • Jak daleko jest Piombino od Portoferraio?

  Odległość pomiędzy Portoferraio a Piombino wynosi około 15 mil morskich.

Portoferraio - Przewodnik

Portoferraio to miasto położone w prowincji Livorno, na obrzeżach portu na włoskiej wyspie Elba. Nazwa Portoferraio (czyli "Żelazny Port" w języku włoskim) pochodzi z hut żelaza, które pozwoliły miastu szybko rosnąć w 19 wieku. W tym okresie miasto stało się głównym portem wysyłki rudy żelaza w kierunku lądu. Dzięki pobytu Napoleona, kiedy został zesłany na Elbę w 1814 roku po jego porażkach w Europie i jego wymuszonej abdykacji, Portoferraio i cała wyspa cieszyla się wiekiem chwały.

Przyjeżdżając od morza, Portoferraio wydaje się zatoka piratów, chronionych przez nią z bastionów, które zapewniają schronienie od morza. Miasto zostało pierwotnie urodzone jako fortyfikacja. Kilka kilometrów od Portoferraio, w kierunku Bagnaia, w małej wiosce o nazwie Le Grotte, znajdują się pozostałości rzymskiej willi z okresu cesarskiego. Zostały one przykryte roślinami i krzewami do 1960 roku, kiedy kopanie ujawniło wielki kompleks z ścian, dużymi tarasami z widokiem na morze oraz basen z systemem ogrzewania i obiegu wody.

Od portu miasta, działają połączenia promowe do Bastii, Plombino i Cavo.


Piombino - Przewodnik

Kiedys starozytny port Falesia, Włoskie miasto Piombino obecnie oferuje dwa punkty widokowe, które pomagają docenic odwiedzajacym spektakularne wybrzeże. Piazza Bovio jest naturalna tarasa, ktora oferuje wspaniały widok na morze i stary port jest idealnym miejscem do obserwacji aktywnosci portu rybackiego. Brukowane ulice są pokryte restauracjami i winiarniami. Region jest bogaty w kulinarne oferty, w tym baccalà i ziemniaki, rybny gulasz lokalny - caciucco, i duszone czy nadziewane małże. Spacer po "Małym Paryżu", którego nazwa nawiązuje do rządów Elisa Bonaparte, daje gościom dawne zabytkowe budynki, które podkreślają znaczenie Piombino w czasie średniowiecza i renesansu. Do tych budynkow należą Rivellino, Palazzo Nuovo i 16 wieczny zamek zbudowany przez Cesare Borgia, aby bronić miasto.

Z portu odpływają promy bezpośrednio do wysp archipelagu Tuscan (Elba jest zaledwie 10 km od wybrzeża), a także na Sardynię i Korsykę.


Na pokładzie promów

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.