Tremiti Islands

Porownaj promy z Wyspy Tremiti do Włochy

Wyspy Tremiti oferuje liczne połączenia promowe do Włochy. Promy obecnie łączą 2 Porty w Wyspy Tremiti z 4 Porty w Włochy.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 5 ferry routes, które są operowane przez 2 firmy promowe w tym NLG i Gruppo Armatori Garganici. Najkrótszy rejs trwa około 1 godzina 0 minuta (Termoli).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Wyspy Tremiti do Włochy, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Tremiti do Włochy

Kliknij aby zobaczyć mapę

Wyspy Tremiti - przewodnik:

Tremiti Wyspa lub Wyspy Tremiti sa wloskim archipelagiem na Morzu Adriatyckim, na polnocy od Gargano Peninsula.

Archipelag nazwany tak ze swojej historii aktywnosci sejsmicznej, sklada sie z 4 wysp San Nicola,San Domino, Capraia i Cretacio. Jest znany ze swoich krystalicznych wod i zatoczek wzdluz wybrzeza.

Stosowany jako kolonia karna w XVIII wieku i przez Mussoliniego za internowanie opozycji politycznej, Wyspy Tremiti sa dzisiaj czescia rezerwatu morskiego oferuja pare miejsc do nurkowania o roznym stopniu trudnosci.

Pagorkowaty teren jest oslona bujnego lasu sosnowego na klifach, dziki czemu wispy sa idealne dla pieszych i dlugich spacerow.

Wyspy Termini sa popularnym miejscem na urlop w letnich miesiacach. Jest wiele polaczen promowych do i z glownego ladu. Prom z San Domino doplywa do do miasteczka Termoli na wschodnim wybrzezu Wloch.

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.