Prom San Domino do Termoli

Trasa promowa San Domino Termoli łączy Wyspy Tremiti z Włochy i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Tirrenia obsluguje swoje polaczenia do 10 razy tydzien, NLG 3 razy dzien & Gruppo Armatori Garganici posiada polaczenia do 5 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 36 połączeń promowych tydzien na trasie San Domino Termoli pomiędzy Wyspy Tremiti i Włochy.

Przewoźnicy Promowi - San Domino - Termoli

Średnia cena promu San Domino Termoli

Pokazane ceny reprezentują średnią cenę za bilet w jedna stronę zapłaconą przez naszych klientów na tej trasie. Ceny podane są od osoby.

San Domino - Przewodnik

San Domino to wyspa położona w archipelagu Isole Tremiti na Morzu Adriatyckim, na północy Półwyspu Gargano. Istnieje 5 wysp w archipelagu: San Domino, St. Nicholas, Cretaccio, Capraia i Pianosa, jak i zbiorowo, wyspy tworzą gminę prowincji Włoch Foggia i wchodza w skład Parku Narodowego Gargano. Zamieszkana od późnej epoki żelaza (4.-3. wiek pne), Tremiti Wyspa była miejscem pologu od czasów starożytnych. Rzymski cesarz Augustus miał wnuczkę Julię Młodsza, ktora przenieniosl tutaj, gdzie zmarła po 20 latach. W średniowieczu Archipelagiem rządziło opactwo Santa Maria Mare ("Święta Maryja na Morzu") w San Nicola, najwyraźniej zostalo założone w 9 wieku przez benedyktynów z Monte Cassino. Wyspy zostały również wykorzystywane do przetrzymywania więźniów politycznych w okresie reżimu faszystowskiego Mussoliniego. Dziś, wyspy są ważnym miejscem turystycznym ze względu na ich krystalicznie czyste wody. Z wysp archipelago, San Domino jest najbardziej rozwinięta wyspa dla turystyki i ma jedyne piasczyste plaże w archipelagu.

Termoli - Przewodnik

Włoskie Miasto Termoli znajduje się w prowincji Campobasso w regionie Molise, na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. W centralnym placu znajduje 12th Katedra wieku, poświęcony Najświętszej Marii Panny Oczyszczenia. Jest to dobry przykład Apulii architektury romańskiej i zawiera relikwie dwóch patronów miasta, Bassus i Timoteus.Górna część fasady została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1456, a także został uszkodzony przez worek Turk miasta w 1566 roku barokowe dodatki zostały usunięte w odbudowie 1930/69, wracając gmach do pierwotnego wyglądu. Część z istniejącymi wcześniej bazyliki, zbudowany w 11 wieku przez pierwotnego, mniejszego katedry zwanej Ecclesia Sanctae Mater, zostały znalezione w gmachu.

Miasto znane jest z doskonałych plaż i krystalicznie czystej wody. W promieniu około 25 km od Termoli odwiedzających miasto może osiągnąć hilltowns z Larino, Casacalenda, Montorio i Montelongo które zachowują się sposobem na życie, które znika w inne, bardziej rozwinięte, części Włoch.

Termoli jest jedynym portem z całorocznymi promami na Isole Tremiti.