COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

San Nicola - Vieste jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspy Tremiti do Włochy.

Przewoźnicy Promowi - San Nicola - Vieste

    • 7 Sailings Weekly 1 hour
    • Get price

Prom San Nicola do Vieste

San Nicola Vieste polaczenie laczy Wyspy Tremiti z Włochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, NLG. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina.

Dlugosc przeplyniecia San Nicola Vieste zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

San Nicola - Przewodnik

San Nicolas to wyspa położona w archipelagu Isole Tremiti na Morzu Adriatyckim, na północy Półwyspu Gargano. Istnieje 5 wysp w archipelagu: San Domino, St. Nicholas, Cretaccio, Capraia i Pianosa, jak i zbiorowo, wyspy tworzą gminę prowincji Włoch Foggia i wchodza w skład Parku Narodowego Gargano. Zamieszkana jest od późnej epoki żelaza (4.-3. wiek pne), Tremiti Wyspa była miejscem połogu od czasów starożytnych. Rzymski cesarz August miał wnuczkę Julię Młodszy przeniesiona tutaj, gdzie zmarła po 20 latach. W średniowieczu Archipelagiem rządziło opactwo Santa Maria Mare ("Święta Maryjo na Morzu") w San Nicola, najwyraźniej zostalo założone w 9 wieku przez benedyktynów z Monte Cassino. Wyspy zostały również wykorzystywane do przetrzymywania więźniów politycznych w okresie reżimu faszystowskiego Mussoliniego. Dziś, wyspy są ważnym miejscem turystycznym ze względu na ich krystalicznie czyste ciepłe wody. San Nicola, gdzie większość ludności żyje i jest miejscem, gdzie mnich klasztoru imieniem Nicolo został pochowany. Legenda głosi, że za każdym razem ktoś próbował przenieść jego ciało z wyspy, gwałtowna burza wybuchala, uniemożliwiając nawigację po wyspie.


Vieste - Przewodnik

Włoskie miasto Vieste jest znany jako "stolica" Gargano. Miasto, które liczy około 12.000 mieszkancow i znajduje się na wschód wysuniętej części półwyspu Gargano, pełni istotną rolę w okresie letnim dla tysięcy turystów, którzy kąpią się na jednej z pięknych plaż miasta w ciągu dnia i wziąć do spacerowania przyjemnej miejscowości centrum w nocy. Gargano, który jest dziś rajem dla turystow, był kiedyś częścią izolowanego obszaru i był zazwyczaj odwiedzane tylko przez pielgrzymów zmierzających do sanktuarium w Monte Sant'Angelo. Storico centro, ktore leży na skalistym punkcie San Francesco, urzeka swa urocza 11 wieczna katedra, która została zbudowana na miejscu wcześniej istniejącego kościoła i ma szereg czynności prowadzących do jego wejścia. Wnętrze katedry zawiera portrety przedstawiających marmuru Madonna z Dzieciątkiem i opowiadać historie Chrystusa i Matki Boskiej. Niedaleko od katedry i dumnie stoi 43 m npm jest zamek, jeden z wielu zbudowany przez Federick II w 1240 roku, aby odeprzeć ataki piratów, który później został zmieniony w 16. wieku.