Prom Palermo Termini Imerese do Neapol

Palermo Termini Imerese Neapol polaczenie laczy Sycylia z Włochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Grandi Navi Veloci. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 9 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Palermo Termini Imerese Neapol zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Palermo Termini Imerese - Neapol

  • Grandi Navi Veloci
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 9 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Palermo Termini Imerese Neapol

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Palermo Termini Imerese Neapol to samochod + 2 pasażerów.

Palermo Termini Imerese - Przewodnik

Termini Imerese to miasto w prowincji Palermo na północnym wybrzeżu Sycylii, w południowych Włoszech. Miasto znajduje się około 40 km na wschód od Palermo. Miasto jest zamieszkane od czasów prehistorycznych. Wiele wykopalisk archeologicznych znaleziono na przestrzeni lat, choć zapisana historia miasta rozpoczęła się w 409 r. pne, gdy jej starsza sąsiadka, Himera (teraz całkowicie w granicach gminy), została całkowicie zniszczona przez wojska Kartaginy na czele z Hannibal'em Mago.

W miescie nie ma wiele dla odwiedzających, aby zobaczyć chociaż muzeum tego miasta zawiera kilka znalezisk z epoki arabskiej. Miasto jest także w pobliżu stanowiska archeologicznego Himera i punktu odniesienia w drodze do Zamku Caccamo. Ruiny starożytnego Himera (Imera), slyna z pozostałości świątyni Zwycięstwa, ktore położone są w nadmorskiej równinie u ujścia rzeki Imera, około 5 km na wschód od Termini, i Caccamo około 14 km na południe od Termini Imerese i Himera na krętej górskiej drodze.

Od miasta małe promy portowe odplywaja do Civitavecchia na włoskim stałym lądzie.