Prom Termoli do San Domino

Trasa promowa Termoli San Domino łączy Włochy z Wyspy Tremiti i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Termoli - San Domino

Średnia cena promu Termoli San Domino

Pokazane ceny reprezentują średnią cenę za bilet w jedna stronę zapłaconą przez naszych klientów na tej trasie. Ceny podane są od osoby.

Termoli - Przewodnik

Włoskie miasto Termoli, znajduje się na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, w prowincji Campobasso w regionie Molise. Znany pierwotnie jako port rybacki, w ostatnich latach stał się popularnym miejscem dla Włochów. Stare miasto ma wiele przykładów odrestaurowanych pastelowych domow. Popularną atrakcją w mieście jest 12 i 13-wieczna katedra, ktora znajduje się na centralnym placu. Katedra została poświęcona Marii Pannie Oczyszczania i jest wspaniałym przykładem architektury romańskiej Apulii. W katedrze znajdują się relikwie Vassus Lucery (San Basso) i Tymoteusza, dwóch patronów miasta. Również w mieście jest 11-wieczny zamek, który został zbudowany przez hrabiego Roberta I Loritello w okresie dominacji Normanskiej miasta i stanowił część większego systemu fortyfikacji.

Na bardziej relaksujące wakacje, miejskie plaż są popularne wśród turystów. W promieniu około 25 km od Termoli odwiedzający miasto moga wspiac sie na szczyty z Larino, Casacalenda, Montorio i Montelongo.

Termoli jest jedynym portem z całorocznymi promami na Isole Tremiti.

San Domino - Przewodnik

Na wyspie San Domino leży w archipelagu Tremiti Wyspy na Morzu Adriatyckim Istnieje pięć wysp w archipelagu: San Domino, St. Nicholas, Cretaccio, Capraia i Pianosa, jak i zbiorowo, wyspy tworzą gminę prowincji Włoch Foggia i stanowi część Parku Narodowego Gargano. Wyspy możliwe Jego historia sięga epoki żelaza, jednak w średniowieczu archipelag rządzonych przez opactwa Santa Maria Mare ("Święta Maryjo na Morzu") w San Nicola wyspie, najwyraźniej założył tu w IX wieku przez benedyktyńskich mnichów z Monte Cassino. Anche wyspy były wykorzystywane do przetrzymywania więźniów politycznych Podczas reżimu faszystowskiego Mussoliniego. Dziś, wyspy są ważnym miejscem turystycznym ze względu na ich krystalicznie czystych wodach ciepłych. Z wysp archipelagu San Domino jest najbardziej rozwinięty turystycznie wyspy i ma tylko piasek na plaży w archipelagu.