Prom Termoli do San Domino

Termoli San Domino polaczenie laczy Włochy z Wyspy Tremiti. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, NLG. Polaczenie odbywa sie do 21 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 50 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Termoli San Domino zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Termoli - San Domino

Średnia cena promu Termoli San Domino

Pokazane ceny reprezentują średnią cenę za bilet w jedna stronę zapłaconą przez naszych klientów na tej trasie. Ceny podane są od osoby.

Termoli - Przewodnik

Włoskie miasto Termoli, znajduje się na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, w prowincji Campobasso w regionie Molise. Znany pierwotnie jako port rybacki, w ostatnich latach stał się popularnym miejscem dla Włochów. Stare miasto ma wiele przykładów odrestaurowanych pastelowych domow. Popularną atrakcją w mieście jest 12 i 13-wieczna katedra, ktora znajduje się na centralnym placu. Katedra została poświęcona Marii Pannie Oczyszczania i jest wspaniałym przykładem architektury romańskiej Apulii. W katedrze znajdują się relikwie Vassus Lucery (San Basso) i Tymoteusza, dwóch patronów miasta. Również w mieście jest 11-wieczny zamek, który został zbudowany przez hrabiego Roberta I Loritello w okresie dominacji Normanskiej miasta i stanowił część większego systemu fortyfikacji.

Na bardziej relaksujące wakacje, miejskie plaż są popularne wśród turystów. W promieniu około 25 km od Termoli odwiedzający miasto moga wspiac sie na szczyty z Larino, Casacalenda, Montorio i Montelongo.

Termoli jest jedynym portem z całorocznymi promami na Isole Tremiti.

San Domino - Przewodnik

Na wyspie San Domino leży w archipelagu Tremiti Wyspy na Morzu Adriatyckim Istnieje pięć wysp w archipelagu: San Domino, St. Nicholas, Cretaccio, Capraia i Pianosa, jak i zbiorowo, wyspy tworzą gminę prowincji Włoch Foggia i stanowi część Parku Narodowego Gargano. Wyspy możliwe Jego historia sięga epoki żelaza, jednak w średniowieczu archipelag rządzonych przez opactwa Santa Maria Mare ("Święta Maryjo na Morzu") w San Nicola wyspie, najwyraźniej założył tu w IX wieku przez benedyktyńskich mnichów z Monte Cassino. Anche wyspy były wykorzystywane do przetrzymywania więźniów politycznych Podczas reżimu faszystowskiego Mussoliniego. Dziś, wyspy są ważnym miejscem turystycznym ze względu na ich krystalicznie czystych wodach ciepłych. Z wysp archipelagu San Domino jest najbardziej rozwinięty turystycznie wyspy i ma tylko piasek na plaży w archipelagu.