Prom Ischia do Forio

Ischia Forio polaczenie laczy Zatoka Neapol z Zatoka Neapol. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Alilauro. Polaczenie odbywa sie do 23 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 10 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Ischia Forio zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Ischia - Forio

Ischia - Przewodnik

Ischia jest włoska wyspa położona na Morzu Tyrreńskim i leży na północnym krańcu Zatoki Neapolitańskiej. Ischia jest największą z Wysp Phlegrean i ma około 10 km ze wschodu na zachód i 7 km z północy na południe. Wyspa wulkaniczna jest prawie całkowicie pokryta przez góry z najwyższym punktem na 788 metrów nad poziomem morza.

Przemysł turystyczny wyspy jest głównie oparty na swoich źródłach termalnych, gorących źródeł i błota wulkanicznego, które są spowodowane przez aktywności wulkaniczna wispy. Wyspa jest popularna wśród wielu turystów z Europy i Azji. Niezależnie od termalnego kąpieliska jest wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia na wyspie. Zamek Aragoński (Castello Aragonii) został zbudowany na skale w pobliżu wyspy w 474 roku pne i jest dziś najczęściej odwiedzanym zabytkiem na wyspie, która jest dostępna przez tunel wzdłuż której znajduje się mała kaplica poświęcona przez świętego Jana Józefa Drogi Krzyżowej.

Z portu odpływają promy do Neapolu, Pozzuoli i Procida.