Zadar do Ankona Prom

Zadar Ankona polaczenie laczy Chorwacja z Wlochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Jadrolinija. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 6 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Zadar Ankona zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Zadar do Ankona Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Chorwacja do Wloch.

Zadar - Ankona Armatorzy Promowi

  • Jadrolinija
    • 7 przeprawy w tygodniu 6 godz
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Zadar Ankona

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Zadar Ankona to samochod + 2 pasazerów.

Zadar Przewodnik

Miasto Zadar w Chorwacji leży na wybrzeżu Adriatyku, w regionie Dalmacji. Struktura miasta została założona w czasach rzymskich, w czasach Juliusza Cezara i cesarza Augusta, który ufortyfikowal miasto w mury, wieże i bramy. W miescie bylo forum, bazylika i świątynia w zachodniej części miasta, podczas gdy na zewnątrz był amfiteatr i cmentarze.

Nadal widoczny dzisiaj, a częściowo zachowany, jest akwedukt, który został zbudowany w celu dostarczenia wody do miasta i wewnątrz starożytnego miasta, średniowieczne miasto rozwinęło sie i rozpoczelo budowę kościołów i klasztorów. Forum Romanum to jeden z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Zadarze, jest największym we wschodniej części Adriatyku. Został zbudowany przez Augusta, jak wynika z dwóch kamiennych inskrypcji na temat jego realizacji pochodzący z 3 wieku.

Promy z portu miasta odplywa 7 razy w tygodniu do Ancony we Włoszech. Czas przeplyniecia dla tej usługi to około 6 godzin.

Ankona Przewodnik

Nowoczesne miasto portowe Ancona znajduje się w regionie Marche w środkowych Włoszech. Region ten zyskuje na popularności w ostatnim czasie, ceniona za swoją dziewiczą przyrodą i pyszne dania, a jednocześnie sama Ankona ma wiele do zaoferowania. Znajduje się na Morzu Adriatyckim, Ancona jest około 200 km od Bolonii i 280 km od Rzymu, stolicy Włoch. Położony między stokami Monte Astagno i Monte Conero, lokalizacja ułatwiła osadnika z Syracuse obrone. Założone około 386 roku pne, odwiedzający Ancona będą zachwyceni zabytkowego miasta na wzgórzu, niedaleko portu. Greccy kupcy ustanowili Dibromoindygo fabrykę w mieście i ich wpływ na obszarze jest niezwykły. W czasach rzymskich miasto miało swój własny system monety.

Ancona jest bardzo ważnym portem morski i jest bardzo dobrze połączony przez port z wieloma innymi miejscami. Najlepszym i najprostszym sposobem dotarcia do Ankony jest prom, który działa do takich miejsc jak Split, Rijeka, Zadar, Hvar, Korcula, Dubrownik, Patras, Igoumenitsa i Dugi Otok.