Prom Umag do Wenecja

Trasa promowa Umag Wenecja łączy Chorwacja z Włochy i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Umag - Wenecja

Średnia cena promu Umag Wenecja

Pokazane ceny reprezentują średnią cenę za bilet w jedna stronę zapłaconą przez naszych klientów na tej trasie. Ceny podane są od osoby.

Umag - Przewodnik

Chorwackie nadmorskie miasto Umag, było rządzone przez Rzymian w swoich pierwszych wiekach, a także znalazło się pod wpływem Imperium weneckiego w 1248 roku. Po upadku Cesarstwa weneckiego, Umag znalazło się pod panowaniem Austriakow, a następnie do 1943 roku był włoskie, przed uzyskaniem do Jugosławii w 1953 roku. Historia miasta siega aż do dnia dzisiejszego, Umag to stało się częścią Chorwacji, która ogłosiła niepodległość w 1991 roku.

Linia brzegowa miasta rozciąga się na długości około 20 km i jest popularnym miejscem na wakacje w Chorwacji. Stare Miasto charakteryzuje się wąskimi, brukowanymi uliczkami i jego wybrzeża z malowniczymi małymi zatoczkami. Umag jest znany ze swojego portu i międzynarodowego centrum tenisowego, w którym odbywaja się co roku Croatian Open.

Promy z portu Umag dodplywaja do Wenecji raz w tygodniu, z czasem przejścia około 2. godzin i 30 minut.

Wenecja - Przewodnik

Wloska Wenecja jest po prostu wspaniała i zupełnie wyjątkowa. Została założona ponad 1500 lat temu i leży na 117 różnych wyspach. Wenecja jest powiązana z serią ponad 150 kanałów, 400 mostów i wielu starożytnych chodników. Zabytkowe centrum Wenecji jest podzielony na sześć czwarte (sestieri) - Cannaregio, Castello, Dorsoduro, San Marco, San Polo i Santa Croce. Wszystkie budynki w Wenecji są obsługiwane w dębowych i sosnowych smukłe pali, które są napędzane w głąb ziemi, aby stworzyć solidne podstawy. Gdy gleba jest podmokłe, bez wolnego tlenu, pale pozostanie silny i nie rozpadają. Miasto jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej popularnych miast na świecie, i jest zawsze podziwiany przez wielu turystów, którzy odwiedzają w ciągu roku. Istnieje wiele znanych zabytków i atrakcji weneckie do zobaczenia. Najważniejsze to Basilica San Marco (Bazylika Świętego Marka), ogromny kościół, który jest jednym z najbardziej znanych zabytków związanych z tym miastem;Piazza San Marco (plac San Marco), położony w samym sercu Wenecji i czule, o których mowa przez Napoleona jako "najlepszego salonu w Europie, Palazzo Ducale (Pałac Dożów), po prostu zapiera dech nabrzeże pałac i wspaniałym przykładem architektury gotyckiej, i Accademia Galeria ze wspaniałymi dziełami z 14 wieku do 18 wieku przez światowej sławy artystów, takich jak Bellini, Giorgione, Rosalba Carriera, Longhi, Picasso, Tintoretta, Tycjana, Veronese, Tycjana i wielu innych.