COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Umag - Wenecja jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Chorwacja do Włochy.

Przewoźnicy Promowi - Umag - Wenecja

  • 1 Sailing Weekly 2 hr 30 min
  • Get price
  • 1 Sailing Weekly 3 hr
  • Get price

Opinie na temat Prom Umag - Wenecja

 • "Wenecja"

  Wszystko w jak najlepszym porzadku

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Przyjemna podróż"

  Bardzo dobrze zorganizowana podróż. Prom o optymalnej wielkości, dla wszystkich było miejsce siedzące, bardzo wygodne siedzenia wewnątrz. Sympatyczna i uprzejma obsługa, serwis w barze ok, ceny nie odbiegające od lądowych. Pyszne croissanty :-). Dodatkowy plus za możliwość skorzystania ze zorganizowanych wycieczek na miejscu. Pokład widokowy na gorze umożliwił dużej ilości osób podziwianie przepięknych widoków. Na miejscu sprawna obsługa.

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "wrażenia"

  Brak informacji o dodatkowej ofercie armatora (wycieczka z przewodnikiem), a to dodatkowa kasa do wzięcia dla brokera :)

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Wycieczka do Wenecji"

  Byliśmy zaskoczeni bardzo pozytywnie jakością obsługi, wszystko zorganizowane jak się należy i nawet przewodnik posługiwał się językiem polskim. Super.

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Prom Umag do Wenecja

Trasa promowa Umag Wenecja łączy Chorwacja z Włochy i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Umag - Przewodnik

Chorwackie nadmorskie miasto Umag, było rządzone przez Rzymian w swoich pierwszych wiekach, a także znalazło się pod wpływem Imperium weneckiego w 1248 roku. Po upadku Cesarstwa weneckiego, Umag znalazło się pod panowaniem Austriakow, a następnie do 1943 roku był włoskie, przed uzyskaniem do Jugosławii w 1953 roku. Historia miasta siega aż do dnia dzisiejszego, Umag to stało się częścią Chorwacji, która ogłosiła niepodległość w 1991 roku.

Linia brzegowa miasta rozciąga się na długości około 20 km i jest popularnym miejscem na wakacje w Chorwacji. Stare Miasto charakteryzuje się wąskimi, brukowanymi uliczkami i jego wybrzeża z malowniczymi małymi zatoczkami. Umag jest znany ze swojego portu i międzynarodowego centrum tenisowego, w którym odbywaja się co roku Croatian Open.

Promy z portu Umag dodplywaja do Wenecji raz w tygodniu, z czasem przejścia około 2. godzin i 30 minut.


Wenecja - Przewodnik

Wloska Wenecja jest po prostu wspaniała i zupełnie wyjątkowa. Została założona ponad 1500 lat temu i leży na 117 różnych wyspach. Wenecja jest powiązana z serią ponad 150 kanałów, 400 mostów i wielu starożytnych chodników. Zabytkowe centrum Wenecji jest podzielony na sześć czwarte (sestieri) - Cannaregio, Castello, Dorsoduro, San Marco, San Polo i Santa Croce. Wszystkie budynki w Wenecji są obsługiwane w dębowych i sosnowych smukłe pali, które są napędzane w głąb ziemi, aby stworzyć solidne podstawy. Gdy gleba jest podmokłe, bez wolnego tlenu, pale pozostanie silny i nie rozpadają. Miasto jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej popularnych miast na świecie, i jest zawsze podziwiany przez wielu turystów, którzy odwiedzają w ciągu roku. Istnieje wiele znanych zabytków i atrakcji weneckie do zobaczenia. Najważniejsze to Basilica San Marco (Bazylika Świętego Marka), ogromny kościół, który jest jednym z najbardziej znanych zabytków związanych z tym miastem;Piazza San Marco (plac San Marco), położony w samym sercu Wenecji i czule, o których mowa przez Napoleona jako "najlepszego salonu w Europie, Palazzo Ducale (Pałac Dożów), po prostu zapiera dech nabrzeże pałac i wspaniałym przykładem architektury gotyckiej, i Accademia Galeria ze wspaniałymi dziełami z 14 wieku do 18 wieku przez światowej sławy artystów, takich jak Bellini, Giorgione, Rosalba Carriera, Longhi, Picasso, Tintoretta, Tycjana, Veronese, Tycjana i wielu innych.