Split do Ankona Prom

Split Ankona trasa promowa laczy Chorwacja z Wlochy i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. SNAV obsluguje do 6 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 9 godziny gdy Jadrolinija serwis operuje do 4 razy w tygodniu trwajacym od 8 godz.

To daje 10 przeplyniecia tydzien na trasie Split Ankona pomiedzy Chorwacja i Wlochy. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Split do Ankona Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Chorwacja do Wloch.

Split - Ankona Armatorzy Promowi

 • SNAV
  • 6 przeprawy w tygodniu 9 godz
  • Uzyskaj cenę
 • Jadrolinija
  • 4 przeprawy w tygodniu 8 godz
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Split Ankona

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Split Ankona to samochod + 2 pasazerów.

Opinie na temat promów Split - Ankona Prom

 • "Podróż "

  Bardzo fajna podróż. Obsługa i opieka załogi na bardzo wysokim poziomie. Czysto i schludnie. Super. ☺polecam

  Leszek płynął na trasie Split Ankona z Jadrolinija

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "wakacje"

  było OK

  Opinia anonimowa płynął na trasie Split Ankona z SNAV

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "No title"

  It was good. Really good.

  Krzysztof płynął na trasie Split Ankona z SNAV

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Przeprawa promowa"

  Ogólnie przeprawa promowa odbyła się bez niespodzianek jednakże kilka dni wcześniej mieliśmy okazje podróżować promem Stena Line, różnica w servisie , czystości i jakości bije na głowę przeprawę z Chorwacji do Wloch.

  Grzegorz płynął na trasie Split Ankona z Blueline

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Split Przewodnik

Chorwackie miasto Split, jest drugim co do wielkości miastem w Chorwacji. Leży na wschodnim brzegu Morza Adriatyckiego i jest rozłożone na centralnym półwyspie. Miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym, z wieloma połączeniami z wyspami na Adriatyku i Półwyspu Apenińskiego, i jest również popularnym miejscem turystycznym. Miasto może prześledzić historię z powrotem do 4 wieku pne, kiedy to byłp grecka kolonii Aspalathos. Nowoczesny Split to tętniące życiem miasto z wieloma zabytkami, aby utrzymać turystów zajętych, w tym wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - Pałac Dioklecjana, ktory jest jednym z najbardziej imponujących rzymskich zabytków na świecie. Położony w obrębie dawnych murów miasta znajduje się wiele barów, restauracji, kawiarni i sklepów. Góry za miastem zapewniają piękne tło dla Splitu i zapewniaja ostry kontrast błękitnych wod Adriatyku.

Promy odplywaja do Ancony, Pescara, Rijeka, Korcula, Dubrovnik i Mljet.

Ankona Przewodnik

Nowoczesne miasto portowe Ancona znajduje się w regionie Marche w środkowych Włoszech. Region ten zyskuje na popularności w ostatnim czasie, ceniona za swoją dziewiczą przyrodą i pyszne dania, a jednocześnie sama Ankona ma wiele do zaoferowania. Znajduje się na Morzu Adriatyckim, Ancona jest około 200 km od Bolonii i 280 km od Rzymu, stolicy Włoch. Położony między stokami Monte Astagno i Monte Conero, lokalizacja ułatwiła osadnika z Syracuse obrone. Założone około 386 roku pne, odwiedzający Ancona będą zachwyceni zabytkowego miasta na wzgórzu, niedaleko portu. Greccy kupcy ustanowili Dibromoindygo fabrykę w mieście i ich wpływ na obszarze jest niezwykły. W czasach rzymskich miasto miało swój własny system monety.

Ancona jest bardzo ważnym portem morski i jest bardzo dobrze połączony przez port z wieloma innymi miejscami. Najlepszym i najprostszym sposobem dotarcia do Ankony jest prom, który działa do takich miejsc jak Split, Rijeka, Zadar, Hvar, Korcula, Dubrownik, Patras, Igoumenitsa i Dugi Otok.