COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Porec - Wenecja jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Chorwacja do Włochy.

Na pokładzie promów

Przewoźnicy Promowi - Porec - Wenecja

  • 4 Sailings Weekly 2 hr 45 min
  • Get price
  • 4 Sailings Weekly 3 hr
  • Get price

Opinie na temat Prom Porec - Wenecja

 • "Venecja-Porec"

  Ogólnie bardzo komfortowa podróż. Prom chyba powinni trochę odremontować. Z cateringu nie korzystałem więc nie wiem. Zdecydowanie za zimno w przestrzeni pasażerów

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Co warto?"

  Komfortowy i spokojny rejs. Nie podobało mi się wyraźne dzielenie na klientów VIP i tych innych... Przewodnicy świetni, z poczuciem humoru. Nie polecam jedzenia oferowanego przez firmę w broszurce. Generalnie należy wykupić transport w Wenecji do placu Św. Marka i później z powrotem na statek. Reszta oferowanych „atrakcji” już niekoniecznie a zwłaszcza ten lunch. Całość oceniam jak najbardziej pozytywnie i rekomenduje tego dostawce

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Z poreč do Venecji"

  Bardzo polecam, dla tych którzy w pierwszy raz - tylko z przewodnikiem,  wtedy nie tracisz czas .  Transfer z portu do centrum, przejażdżka na gondoli, smaczny obiad w restauracji , taksówka przez Grand kanał do portu  kosztują ok. 85 euro od osoby, ale warto , nie tracisz czasu, plus więcej o hystorii miasta się dowiesz od przewodnika

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Rejs i pobyt w Wenecji."

  Fantastyczna impreza! Nie dość, że katamaran o słusznej mocy i stabilności podczas rozpruwania adriatyckich fal to jeszcze świetna obsługa przez kompetentną załogę. Program zwiedzania Wenecji dopasowany do potrzeb każdego uczestnika wyprawy (zwiedzasz sam lub prawie wszystko z przewodnikiem łącznie z obiadem po rozsądnych cenach).

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Prom Porec do Wenecja

Trasa promowa Porec Wenecja łączy Chorwacja z Włochy i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Porec - Przewodnik

Poreč to miasto na zachodnim wybrzeżu półwyspu Istria w Chorwacji. Miasto może prześledzić jego historię z powrotem prawie 2000 lat i jest wokół portu, który jest chroniony od morza do wysepki Świętego Mikołaja. Główny symbol miasta, który został ogłoszony na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1997 roku, to Bazylika Eufrazjana Wniebowzięcia Maryi z 6 wieku, które jest wspaniale zachowany i jest dobrze znany ze swoich pięknych złotych mozaik.B azylika jest w rzeczywistości zbiorem budynków, w tym baptysterium i Pałacu Biskupiego. Kilka domów z okresu romańskiego zachowały gotyckie i piękne weneckie pałace, ktore można zobaczyć w mieście. Pierwotnie gotycki kościół Franciszkanów, zbudowany w 13 wieku, w hali "Dieta Istriana" został przebudowany w stylu barokowym w 18 wieku.

Porec to najpopularniejszy kurort na Istrii i jest często nazwany Top Resort w Chorwackiej Wspólnocie Turystycznej. Główne obszary turystyczne to dwie zatoki na południe od miasta, zwane Zelena i Plava Laguna. Są prawie jak małe miasta, z kilkoma hotelami w każdej, oraz miejscami biwakowymi, przystania i centrów handlowych i rozrywkowych.

Z portu miejskiego, odpływają promy do Wenecji we Włoszech.


Wenecja - Przewodnik

Wloska Wenecja jest po prostu wspaniała i zupełnie wyjątkowa. Została założona ponad 1500 lat temu i leży na 117 różnych wyspach. Wenecja jest powiązana z serią ponad 150 kanałów, 400 mostów i wielu starożytnych chodników. Zabytkowe centrum Wenecji jest podzielony na sześć czwarte (sestieri) - Cannaregio, Castello, Dorsoduro, San Marco, San Polo i Santa Croce. Wszystkie budynki w Wenecji są obsługiwane w dębowych i sosnowych smukłe pali, które są napędzane w głąb ziemi, aby stworzyć solidne podstawy. Gdy gleba jest podmokłe, bez wolnego tlenu, pale pozostanie silny i nie rozpadają. Miasto jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej popularnych miast na świecie, i jest zawsze podziwiany przez wielu turystów, którzy odwiedzają w ciągu roku. Istnieje wiele znanych zabytków i atrakcji weneckie do zobaczenia. Najważniejsze to Basilica San Marco (Bazylika Świętego Marka), ogromny kościół, który jest jednym z najbardziej znanych zabytków związanych z tym miastem;Piazza San Marco (plac San Marco), położony w samym sercu Wenecji i czule, o których mowa przez Napoleona jako "najlepszego salonu w Europie, Palazzo Ducale (Pałac Dożów), po prostu zapiera dech nabrzeże pałac i wspaniałym przykładem architektury gotyckiej, i Accademia Galeria ze wspaniałymi dziełami z 14 wieku do 18 wieku przez światowej sławy artystów, takich jak Bellini, Giorgione, Rosalba Carriera, Longhi, Picasso, Tintoretta, Tycjana, Veronese, Tycjana i wielu innych.