Prom Procida do Neapol

Procida Neapol polaczenie laczy Zatoka Neapol z Włochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, SNAV Aliscafi. Polaczenie odbywa sie do 28 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Procida Neapol zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Procida - Neapol

Średnia cena promu Procida Neapol

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Procida Neapol to samochod + 1 pasażer.

Procida - Przewodnik

Procida jest wyspą w archipelagu Flegrian i znajduje się tuż u wybrzeży Neapolu na południu Włoch. Wyspa leży między Cape Miseno i wyspa Ischia. Wyspa ma około 4 km kw. oraz ma 16 km wybrzeża. Najwyższym punkt wyspy to góra Terra Murata, który ma 91 metrów nad poziomem morza. Wyspa nie ma wiele interesujących zabytków i niestety wydaje się zaniedbywać te to ma. Najbardziej urokliwym miejscem na wyspie Procida to Marina Corricella, która jest cienkim skrawkiem nabrzeża z domami rybackich. Domy zostały zbudowane na skale w dość pionowym bałaganie. Istnieje kilka barów i restauracji w Corricella.

Promy do Ischia generalnie zatrzymują się na Procida. Są to zarówno szybkie i powolne, a niektóre z innego portu w Neapolu, zwany Mergellina, co jest przydatne dla włoskiej sieci kolejowej. Procida jest obsługiwana przez promy z pobliskiego miasta na kontynencie zwanym Pozzuoli.