Prom Procida do Neapol

Trasa promowa Procida Neapol łączy Zatoka Neapol z Włochy i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. SNAV Aliscafi obsługuje swoje połączenia do 4 razy dzien, Caremar 5 razy dzien & Caremar (Hydrofoil) posiada polaczenia do 8 razy dzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 17 połączeń promowych dzien na trasie Procida Neapol pomiędzy Zatoka Neapol i Włochy.

Przewoźnicy Promowi - Procida - Neapol

Średnia cena promu Procida Neapol

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Procida Neapol to samochod + 1 pasażer.

Procida - Przewodnik

Procida jest wyspą w archipelagu Flegrian i znajduje się tuż u wybrzeży Neapolu na południu Włoch. Wyspa leży między Cape Miseno i wyspa Ischia. Wyspa ma około 4 km kw. oraz ma 16 km wybrzeża. Najwyższym punkt wyspy to góra Terra Murata, który ma 91 metrów nad poziomem morza. Wyspa nie ma wiele interesujących zabytków i niestety wydaje się zaniedbywać te to ma. Najbardziej urokliwym miejscem na wyspie Procida to Marina Corricella, która jest cienkim skrawkiem nabrzeża z domami rybackich. Domy zostały zbudowane na skale w dość pionowym bałaganie. Istnieje kilka barów i restauracji w Corricella.

Promy do Ischia generalnie zatrzymują się na Procida. Są to zarówno szybkie i powolne, a niektóre z innego portu w Neapolu, zwany Mergellina, co jest przydatne dla włoskiej sieci kolejowej. Procida jest obsługiwana przez promy z pobliskiego miasta na kontynencie zwanym Pozzuoli.