Wyspa Capraia

Jak zarezerwować promy z Wyspa Capraia do Włochy

Obecnie jest jedna trasa łącząca Wyspa Capraia i Włochy operowana przez 1 firma promowa - Toremar. Połączenie z Capraia do Livorno obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 2 godziny 45 minuty.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Wyspa Capraia Włochy na trasie Capraia - Livorno zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Wyspa Capraia do Włochy

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspa Capraia do Włochy

Wyspa Capraia - przewodnik:

Wloska wyspa Capraia jest wysunieta na polnocny zachod i trzecia co do wielkosci wyspa archipelagu Toskanskiego, 39 mil od Livorno oraz liczy 400 osob. Tylko 3% wyspy jest zaludniona, pozostale 97% to Park Narodowy, ktory byl wiezieniem przez pewien czas.

Capraia w konsekwencji wulkanicznego pochodzenia, sklada sie z czerwonych i czarnych skal lezacych wokol wyspy i wybrzeza, a mowi sie, ze wody wokol Capraia sa cieplejsze niz gdziekolwiek indziej.

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.