COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Capraia - Livorno jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspa Capraia do Włochy.

Przewoźnicy Promowi - Capraia - Livorno

    • 9 Sailings Weekly 2 hr 45 min
    • Get price

Prom Capraia do Livorno

Capraia Livorno polaczenie laczy Wyspa Capraia z Włochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Toremar. Polaczenie odbywa sie do 9 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 2 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Capraia Livorno zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Capraia - Przewodnik

Capraia jest najbardziej wysunieta na polnocno-zachodnia wyspa z siedmiu wysp archipelagu Tuscan i trzecia co do wielkosci po Elbie i Giglio. Wyspa polozona jest okolo 62 km od miasta Livorno, 32 km do polnocno-zachodniej czesci wyspy Elba i 30km od francuskiej Korsyki. Mala wyspa, pochodzenia wulkanicznego, ma powierzchnie okolo 19km kw. i jest 466 metrow nad poziomem morza. Maly port, Porto di Capraia, jest polaczony z wsia przez jedyna asfaltowa droge na wyspie. W miejscowosci, ktora jest zdominowana przez Twierdze Sw Grzegorza, zwiedzajacy znajda Kosciol Assunta, Kosciol Sw Nicola i Najświetszego Serca Pana Jezusa, Kosciol i Klasztor Sw Antonia i Kosciol Sw Stefano alla Piana. Wyspa znana jest z produkcji wina i lowiska sardeli.

Wyspa jest polaczona przez prom z Livorno, oddalone o okolo 60 kilometrow.


Livorno - Przewodnik

Włoskie miasto Livorno jest ważnym portem morskim na zachodnim wybrzeżu Włoch. Wiele statków wycieczkowych odwiedza Livorno, ponieważ jest bramą morską w regionie Toskanii. Livorno to również ważny terminal promowy. Wielu turystów przyjeżdża do Livorno po drodze z głównych atrakcji turystycznych w Toskanii jak Florencja, Piza, Lucca i Siena. Livorno zostało zaprojektowane jako "Idealne miasto" podczas włoskiego renesansu, kiedy to został rządzony przez Wielkiego Księcia rodziny Medici. Główne uzupełnienia zostały zaprojektowane przez architekta Bernardo Buontalenti pod koniec 16 wieku. Podobnie jak we wielu włoskich miastach, Livorno było dawniej otoczone murami, które powstały, aby chronić swoich obywateli przed najeźdźcami. Wiele z tych starożytnych murów są wciąż nienaruszone do dziś i są warte odwiedzenia.

Port oferuje nowoczesne udogodnienia, w tym podjazdy dla wózków inwalidzkich i toalety i prysznic dla podróżnych. Posiada również bary, restauracje, kioski usług informacji dla pasażerów, centrum konferencyjne, banki oraz wiele dodatkowych usług. Z portu kursują promy do Bastia, Olbia, Golfo Aranci, Cagliari i do Tunezji.