Prom Capraia do Livorno

Capraia Livorno polaczenie laczy Wyspa Capraia z Włochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Toremar. Polaczenie odbywa sie do 9 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 2 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Capraia Livorno zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Capraia - Livorno

  • Toremar
    • 9 przeprawy w tygodniu 2 godz 45 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Capraia Livorno

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Capraia Livorno to samochod + 2 pasażerów.

Capraia - Przewodnik

Capraia jest najbardziej wysunieta na polnocno-zachodnia wyspa z siedmiu wysp archipelagu Tuscan i trzecia co do wielkosci po Elbie i Giglio. Wyspa polozona jest okolo 62 km od miasta Livorno, 32 km do polnocno-zachodniej czesci wyspy Elba i 30km od francuskiej Korsyki. Mala wyspa, pochodzenia wulkanicznego, ma powierzchnie okolo 19km kw. i jest 466 metrow nad poziomem morza. Maly port, Porto di Capraia, jest polaczony z wsia przez jedyna asfaltowa droge na wyspie. W miejscowosci, ktora jest zdominowana przez Twierdze Sw Grzegorza, zwiedzajacy znajda Kosciol Assunta, Kosciol Sw Nicola i Najświetszego Serca Pana Jezusa, Kosciol i Klasztor Sw Antonia i Kosciol Sw Stefano alla Piana. Wyspa znana jest z produkcji wina i lowiska sardeli.

Wyspa jest polaczona przez prom z Livorno, oddalone o okolo 60 kilometrow.

Livorno - Przewodnik

Włoskie miasto Livorno jest ważnym portem morskim na zachodnim wybrzeżu Włoch. Wiele statków wycieczkowych odwiedza Livorno, ponieważ jest bramą morską w regionie Toskanii. Livorno to również ważny terminal promowy. Wielu turystów przyjeżdża do Livorno po drodze z głównych atrakcji turystycznych w Toskanii jak Florencja, Piza, Lucca i Siena. Livorno zostało zaprojektowane jako "Idealne miasto" podczas włoskiego renesansu, kiedy to został rządzony przez Wielkiego Księcia rodziny Medici. Główne uzupełnienia zostały zaprojektowane przez architekta Bernardo Buontalenti pod koniec 16 wieku. Podobnie jak we wielu włoskich miastach, Livorno było dawniej otoczone murami, które powstały, aby chronić swoich obywateli przed najeźdźcami. Wiele z tych starożytnych murów są wciąż nienaruszone do dziś i są warte odwiedzenia.

Port oferuje nowoczesne udogodnienia, w tym podjazdy dla wózków inwalidzkich i toalety i prysznic dla podróżnych. Posiada również bary, restauracje, kioski usług informacji dla pasażerów, centrum konferencyjne, banki oraz wiele dodatkowych usług. Z portu kursują promy do Bastia, Olbia, Golfo Aranci, Cagliari i do Tunezji.