COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Lampedusa - Linosa jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Przewoźnicy Promowi - Lampedusa - Linosa

    • 17 Sailings Weekly 1 hour
    • Get price
    • 6 Sailings Weekly 2 hr
    • Get price

Prom Lampedusa do Linosa

Trasa promowa Lampedusa Linosa łączy Wyspy Pelagijskie z Wyspy Pelagijskie i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Lampedusa - Przewodnik

Włoska wyspa Lampedusa leży na Morzu Śródziemnym i jest największą z Wysp Pelagijskich. Wyspa jest również najbardziej wysuniętą na południe Włoch i jest mniej więcej 115 km od wybrzeża Tunezji, 175 km od Sycylii i 175 km od Malty. Oprócz turystyki, głównym przemysłem wyspy jest rolnictwo i rybołówstwo. Przez wieki wyspa była zamieszkana przez wiele różnych narodowości, w tym Rzymian, Arabów i Greków. Wszystkie z tych czynników znajdują odzwierciedlenie w architekturze i kulturze, które nadal zachowują wpływy tych różnych mieszkańców na przestrzeni wieków wyspy.

Dla turystów, wyspa jest stosunkowo cicha i jest idealnym miejscem na bardziej relaksujące wakacje. Wielu turystów przyjezdzaja na wyspę, aby cieszyc sie naturalnym pięknem, plażami i do relaksowac sie na słońcu i pływać w krystalicznie czystych, ciepłe, wody.

Prom łączy wyspę z Porto Empedocle koło Agrigento na Sycylii.


Linosa - Przewodnik

Włoska wyspa Linosa jest jednym z wyspy Pelagie, grupa wysp położonych na południe od Sycylii. Linosa jest około 120 km na zachód od Gozo, Malta, 120 km na południowy wschód od Pantelleria, 163 km na południe od Sycylii i 165 km na wschód od przylądka Mahida w Tunezji. Linosa (i inne wyspy Pelagie) odwiedza z przepięknego wybrzeża i nurkowania wyjątkowych możliwości oferowanych przez krystalicznie czystej wody. Na wyspie jest tylko około 5 km kw. W wielkości, a więc nie długo do zwiedzania, z dużo scenerii wyspy znajduje się z dala od brzegu jest zdominowany przez wygasłych wulkanów i obszarach skał wulkanicznych. Główne miejsca warto odwiedzić w Linosa są "Scoglio del Lampione" "Cala pucolanowym di Ponente" i "Punta Beppe Tuccio", gdzie nurkowanie jest możliwe; "Faraglioni" na wschodnim wybrzeżu i "Cala dei Fili" , z białym piaskiem morskim.