Wyspa Korfu do Ankona Prom

Wyspa Korfu Ankona trasa promowa laczy Wyspy Jońskie z Wlochy i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Minoan Lines obsluguje do 2 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 16 godziny 30 minuty gdy Anek Superfast serwis operuje do 2 razy w tygodniu trwajacym od 15 godz.

To daje 4 przeplyniecia tydzien na trasie Wyspa Korfu Ankona pomiedzy Wyspy Jońskie i Wlochy. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Wyspa Korfu do Ankona Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspy Jońskie do Wloch.

Wyspa Korfu - Ankona Armatorzy Promowi

  • Minoan Lines
    • 2 przeprawy w tygodniu 16 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę
  • Anek Superfast
    • 2 przeprawy w tygodniu 15 godz
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Wyspa Korfu Ankona

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Wyspa Korfu Ankona to samochod + 2 pasazerów.

Wyspa Korfu Przewodnik

Korfu to grecka wyspa polozona na Morzu Jonskim i jest drugia co do wielkosci z Wysp Jonskich. Najwieksze miasto na wyspie jest rowniez nazwane Korfu, i jest domem dla Uniwersytetu Jonskiego. Na wyspie panuje lagodny klimat srodziemnomorski wraz z doskonalymi plazami dzieki czemu jest popularnym miejscem dla wczasowiczow. Korfu jest bardzo zielonym miejscem w porownaniu do innych wysp greckich: gorace i suche lata wraz z zimowymi deszczami tworzy bujna roslinnosc, ktora jest zdominowany przez ponad 2 miliony drzew oliwnych.

Miasto Korfu jest mieszanka Wenecji i Neapolu, z domieszka Francji i odrobina Anglii. Miasto jest labiryntem waskich uliczek zdominowanych 16-wieczna forteca. W miescie mozna znalezc kaplice, stary dwor czy plaz z tajemniczym ogrodem. W waskich uliczkach, odwiedzajacy znajda male sklepy kazdego rodzaju. Znajdziesz tu rzemieslnikow, ktorzy slyna z projektowania i wykonywania bizuterii w greckim zlocie, w połączeniu z konkurencyjnymi cenami mozesz byc sklonny do zabrania wiecej niz tylko wspomnienia z wyspy!

Port Korfu oferuje szereg tras promowych z wiekszoscia plynaca na lad Grecji. Niektore trasy sa obslugiwane przez wiecej niz jednego operatora promowego, wiec czas przejazdu moze sie roznic.

Ankona Przewodnik

Nowoczesne miasto portowe Ancona znajduje się w regionie Marche w środkowych Włoszech. Region ten zyskuje na popularności w ostatnim czasie, ceniona za swoją dziewiczą przyrodą i pyszne dania, a jednocześnie sama Ankona ma wiele do zaoferowania. Znajduje się na Morzu Adriatyckim, Ancona jest około 200 km od Bolonii i 280 km od Rzymu, stolicy Włoch. Położony między stokami Monte Astagno i Monte Conero, lokalizacja ułatwiła osadnika z Syracuse obrone. Założone około 386 roku pne, odwiedzający Ancona będą zachwyceni zabytkowego miasta na wzgórzu, niedaleko portu. Greccy kupcy ustanowili Dibromoindygo fabrykę w mieście i ich wpływ na obszarze jest niezwykły. W czasach rzymskich miasto miało swój własny system monety.

Ancona jest bardzo ważnym portem morski i jest bardzo dobrze połączony przez port z wieloma innymi miejscami. Najlepszym i najprostszym sposobem dotarcia do Ankony jest prom, który działa do takich miejsc jak Split, Rijeka, Zadar, Hvar, Korcula, Dubrownik, Patras, Igoumenitsa i Dugi Otok.