Wyspa Korfu
Wenecja
Promy do Włochy
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Wyspa Korfu Wenecja

Wyspa Korfu Wenecja polaczenie laczy Wyspy Jońskie z Włochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Anek Superfast. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 24 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Wyspa Korfu Wenecja zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Wyspa Korfu do Wenecja - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspy Jońskie do Włochy.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Wyspa Korfu do Wenecja?

Czas przeprawy promowej z Wyspa Korfu do Wenecja wynosi około 24h 45m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Wyspa Korfu do Wenecja i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Wyspa Korfu do Wenecja?

Cena promu z Wyspa Korfu do Wenecja może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Wyspa Korfu do Wenecja wynosi 325 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Wyspa Korfu a Wenecja?

Jest 1 operator promowy dla Wyspa Korfu do Wenecja i jest to
  • Anek Superfast

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Wyspa Korfu do Wenecja?

Zarezerwuj promy z Wyspa Korfu do Wenecja poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Wyspa Korfu do Wenecja?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Wyspa Korfu do Wenecja z
  • Anek Superfast

Czy można zabrać samochód na prom z Wyspa Korfu do Wenecja?

Tak, możesz podróżować z pojazdem z Wyspa Korfu do Wenecja z
  • Anek Superfast

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Wyspa Korfu do Wenecja?

Nie, zwierzęta domowe nie są dozwolone na pokładach promów.

Jak daleko jest Wenecja od Wyspa Korfu?

Odległość pomiędzy Wyspa Korfu a Wenecja wynosi około 566 mil morskich.

Wyspa Korfu - Przewodnik

Korfu to grecka wyspa polozona na Morzu Jonskim i jest drugia co do wielkosci z Wysp Jonskich. Najwieksze miasto na wyspie jest rowniez nazwane Korfu, i jest domem dla Uniwersytetu Jonskiego. Na wyspie panuje lagodny klimat srodziemnomorski wraz z doskonalymi plazami dzieki czemu jest popularnym miejscem dla wczasowiczow. Korfu jest bardzo zielonym miejscem w porownaniu do innych wysp greckich: gorace i suche lata wraz z zimowymi deszczami tworzy bujna roslinnosc, ktora jest zdominowany przez ponad 2 miliony drzew oliwnych.

Miasto Korfu jest mieszanka Wenecji i Neapolu, z domieszka Francji i odrobina Anglii. Miasto jest labiryntem waskich uliczek zdominowanych 16-wieczna forteca. W miescie mozna znalezc kaplice, stary dwor czy plaz z tajemniczym ogrodem. W waskich uliczkach, odwiedzajacy znajda male sklepy kazdego rodzaju. Znajdziesz tu rzemieslnikow, ktorzy slyna z projektowania i wykonywania bizuterii w greckim zlocie, w połączeniu z konkurencyjnymi cenami mozesz byc sklonny do zabrania wiecej niz tylko wspomnienia z wyspy!

Port Korfu oferuje szereg tras promowych z wiekszoscia plynaca na lad Grecji. Niektore trasy sa obslugiwane przez wiecej niz jednego operatora promowego, wiec czas przejazdu moze sie roznic.


Wenecja - Przewodnik

Wloska Wenecja jest po prostu wspaniała i zupełnie wyjątkowa. Została założona ponad 1500 lat temu i leży na 117 różnych wyspach. Wenecja jest powiązana z serią ponad 150 kanałów, 400 mostów i wielu starożytnych chodników. Zabytkowe centrum Wenecji jest podzielony na sześć czwarte (sestieri) - Cannaregio, Castello, Dorsoduro, San Marco, San Polo i Santa Croce. Wszystkie budynki w Wenecji są obsługiwane w dębowych i sosnowych smukłe pali, które są napędzane w głąb ziemi, aby stworzyć solidne podstawy. Gdy gleba jest podmokłe, bez wolnego tlenu, pale pozostanie silny i nie rozpadają. Miasto jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej popularnych miast na świecie, i jest zawsze podziwiany przez wielu turystów, którzy odwiedzają w ciągu roku. Istnieje wiele znanych zabytków i atrakcji weneckie do zobaczenia. Najważniejsze to Basilica San Marco (Bazylika Świętego Marka), ogromny kościół, który jest jednym z najbardziej znanych zabytków związanych z tym miastem;Piazza San Marco (plac San Marco), położony w samym sercu Wenecji i czule, o których mowa przez Napoleona jako "najlepszego salonu w Europie, Palazzo Ducale (Pałac Dożów), po prostu zapiera dech nabrzeże pałac i wspaniałym przykładem architektury gotyckiej, i Accademia Galeria ze wspaniałymi dziełami z 14 wieku do 18 wieku przez światowej sławy artystów, takich jak Bellini, Giorgione, Rosalba Carriera, Longhi, Picasso, Tintoretta, Tycjana, Veronese, Tycjana i wielu innych.


Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.