Albania

Jak zarezerwować promy z Albania do Włochy

4 trasy łączą Albania i Włochy oferując w sumie 42 przepraw w tygodniu. Grandi Navi Veloci oferuje 1 trasa, Durres do Bari oferuje 10 razy w tygodniu. Adria Ferries oferuje 2 tras, Durres do Bari dziala 10 razy w tygodniu & Durres do Ankona okolo 6 razy w tygodniu. Ventouris Ferries oferuje 1 trasa, Durres do Bari oferuje 9 razy w tygodniu. European Ferries oferuje 2 tras, Wlore do Brindisi dziala 3 razy w tygodniu & Wlore do Bari okolo 2 razy w tygodniu. A-Ships Management S.A oferuje 1 trasa, Wlore do Brindisi oferuje 2 razy w tygodniu.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Albania do Włochy zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Albania do Włochy

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Albania do Włochy

Albania - przewodnik:

Republika Albanii to kraj Europy poludniowo-wschodniej, graniczacy z Czarnogora na polnocnym zachodzie, na polnoc z Kosowem, na wschod z Macedonia, na poludniowym wschodzie z Grecja i z wybrzezem Morza Adriatyckiego na zachod oraz z Morzem Jońskim na poludniowym zachodzie.

Jako ze wybrzeza Adriatyku i Morza Jonskiego staja sie co raz to popularniejsze wsrod turystow zagranicznych z krajow sasiednich oraz Unii Europejskiej, Albania zostala wymieniona jako jedno z najlepszych miejsc turystycznych na calym swiecie, a turystyka stanowi istotny procent dochodu narodowego.

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.