COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Slowenia

Słowenia - położona jest pomiędzy Chorwacją, Węgrami, Austrią i Włochami, będąc jednocześnie ważnym szlakiem komunikacyjnym pomiędzy Zachodnią Europą a Bałkanami. Kraj ten w większości jest wyżynny i górski i 90% powierzchni kraju leży ponad 300 m.n.p.m. Prawie połowę kraju zajmują lasy, sprawiając że Słowenia to jedno z najbardziej zielonych państw w Europie i na Świecie.

Na terenie Słowenii, a zwłaszcza w położonej na południowo-zachodnim Krasie, licznie występują podziemne rzeki, jaskinie (około 7000), z których najsłynniejsza jest znajdująca się w miejscowości Postojna "Postojnska Jama". Dzięki temu jak i pięknemu położeniu Słowenii, turystyka stanowi ważny dział gospodarki, zaś wspaniałe plaże jeziora i góry przyciągają turystów przez cały rok.

Słowenia to niewielki kraj za to posiadający znaczne walory turystyczne. Panują tu idealne warunki do uprawiania sportów zimowych w szczególności w Alpach Julijskich na północno-zachodnich krańcach Słowenii oraz w Karwankach na granicy z Austrią. Rzeźba Gór Dynarskich pozwala na eksplorację licznych tu zapadliskowych kotlin i jaskiń, zaś jeziora krasowe i podziemne rzeki czynią Słowenię "mała perłą Europy". Słowenia i jej góry to także idealne miejsce do uprawiania narciarstwa dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. Miasta kraju a przede wszystkim stolica Lublana, ale także Kranj, Celje, Skofja Loka, Novo Mesto czy Velenje pełne są zabytków romańskich, gotyckich, renesansowych i barokowych. Słowenia słynie również ze wspaniałych uzdrowisk (Radenci, Toplice, Rogaska Slatina) oraz ogromnej mamuciej skoczni narciarskiej gdzie odbywają się zawody pucharu świata w skokach narciarskich.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 6 przeprawy w tygodniu 40 min
  • Uzyskaj cenę
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 2 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Slowenia opinie

 • "Na prawdę warto."

  Płynąłem promem San Frangisk, Kupując podróż promową z Puli do Wenecji spodziewałem się po prostu transportu. A tu niespodzianka: miła obsługa na statku, również w języku ojczystym, propozycje dodatkowych usług zwiedzania i spędzenia czasu, catering. Szczególnie pozdrawiam Załogę. Polecam.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Nic zlego o firmie"

  godne polecenia w sezonie

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Piękna podróż "

  Wspaniała podróż. Czułam się dobrze zaopiekowana

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Rejs Porec-Wenecja "

  Rewelacja, polecam każdemu przeżyć tą przygodę. Nie obawiaj się jeśli płyniesz do Wenecji pierwszy raz i nie wiesz jak zorganizować czas - Wenezia Lines ma w swojej ofercie program z przewodnikiem - zobaczysz wszytko co trzeba , zjesz obiad i udasz się w romantyczny rejs gondolą. 😊

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Slowenia - Trasy i Porty