Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Slowenia

Słowenia - położona jest pomiędzy Chorwacją, Węgrami, Austrią i Włochami, będąc jednocześnie ważnym szlakiem komunikacyjnym pomiędzy Zachodnią Europą a Bałkanami. Kraj ten w większości jest wyżynny i górski i 90% powierzchni kraju leży ponad 300 m.n.p.m. Prawie połowę kraju zajmują lasy, sprawiając że Słowenia to jedno z najbardziej zielonych państw w Europie i na Świecie.

Na terenie Słowenii, a zwłaszcza w położonej na południowo-zachodnim Krasie, licznie występują podziemne rzeki, jaskinie (około 7000), z których najsłynniejsza jest znajdująca się w miejscowości Postojna "Postojnska Jama". Dzięki temu jak i pięknemu położeniu Słowenii, turystyka stanowi ważny dział gospodarki, zaś wspaniałe plaże jeziora i góry przyciągają turystów przez cały rok.

Słowenia to niewielki kraj za to posiadający znaczne walory turystyczne. Panują tu idealne warunki do uprawiania sportów zimowych w szczególności w Alpach Julijskich na północno-zachodnich krańcach Słowenii oraz w Karwankach na granicy z Austrią. Rzeźba Gór Dynarskich pozwala na eksplorację licznych tu zapadliskowych kotlin i jaskiń, zaś jeziora krasowe i podziemne rzeki czynią Słowenię "mała perłą Europy". Słowenia i jej góry to także idealne miejsce do uprawiania narciarstwa dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. Miasta kraju a przede wszystkim stolica Lublana, ale także Kranj, Celje, Skofja Loka, Novo Mesto czy Velenje pełne są zabytków romańskich, gotyckich, renesansowych i barokowych. Słowenia słynie również ze wspaniałych uzdrowisk (Radenci, Toplice, Rogaska Slatina) oraz ogromnej mamuciej skoczni narciarskiej gdzie odbywają się zawody pucharu świata w skokach narciarskich.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • Venezia Lines
    • Uzyskaj cenę
  • Liberty Lines Fast Ferries
    • Uzyskaj cenę

Slowenia - Trasy i Porty