Prom Ponza do Terracina

Trasa promowa Ponza Terracina łączy Wyspy Poncjanskie z Włochy i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Ponza - Terracina

Średnia cena promu Ponza Terracina

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ponza Terracina to samochod + 2 pasażerów.

Ponza - Przewodnik

Ponza to włoska wyspa i największa z wysp archipelagu Pontine. Wyspa znajduje się około 35 kilometrów na południe od przylądka Circeo Morza Tyffhenian. Ponza jest uważany przez wielu jego użytkowników jako tansza wersja od Capri, i jest odwiedzany przez sławnych i bogatych, którzy chcą utrzymać niższy profil na wakacjach, jak i przez wielu młodych Rzymian, którzy odwiedzają dla weekendu w lecie. Główne osady na wyspie są Ponza Porto, wokół portu, a Le Forna, do północy. Wyspa ma czyste wody. Istnieje kilka doskonałych restauracji w Ponza, a także kilka opcji do picia i tańca. Nie ma zbyt wielu atrakcji turystycznych i zabytków na wyspie. Głównym plusem Ponza jest jego krajobraz, linia brzegowa i atmosfera.

Promy z Ponza wyplywaja do Neapolu, Terracina, Formia i Anzio; są też wodoloty (aliscafo) w Anzio i Formia, które mają czas podróży około 75 minut.

Terracina - Przewodnik

Włoski miasta Terracina to nadmorski kurort na południu regionu Lazio, położony między Rzymem i Neapolem. To było ważnym portem na rzymskim Via Appia, a miejsce głównego świątyni Jowisza. Dzisiaj nowoczesne miasto rozciąga się na równinie poniżej wzgórza, wzdłuż szerokiej, piaszczystej plaży, która przyciąga wielu turystów latem.Nowoczesna część Terracina ma szerokie zadrzewionej bulwary prowadzące do plaży na zachód od portu.Morze i piasek są główną atrakcją tego miasta dla wielu chorób przenoszonych drogą płciową włoski letnich turystów. Odpływają promy z portu na Wyspy Poncjańskie.Łodzią wysadzanej prowadzi do portu z terenu dworca autobusowego, przekazując rybny sali, gdzie skrzynie są ładowane ze świeżych ryb. Aby uzyskać więcej uroku i historii, głowy do Centro Storico, w starej części miasta, które znajduje się pod górę od dworca autobusowego.Historyczne centrum Terracina jest Piazza del Municipio, dość pojemnik piazza zawierające kostki brukowej z Forum Romanum, rozpadającej się brama, katedry miasta, w siedzibie rady miasta i muzeum archeologicznego. W pobliżu można również zobaczyć starożytne utwardzoną odcinek Via Appia.

Promy z miejskiego portu łączy Terracina na wyspę Ponza.