Prom Procida do Pozzuoli

Trasa promowa Procida Pozzuoli łączy Zatoka Neapol z Włochy i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Medmar obsluguje swoje polaczenia do 5 razy dzien, Caremar 3 razy dzien & Caremar (Hydrofoil) posiada polaczenia do 7 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 63 połączeń promowych tydzien na trasie Procida Pozzuoli pomiędzy Zatoka Neapol i Włochy.

Przewoźnicy Promowi - Procida - Pozzuoli

Średnia cena promu Procida Pozzuoli

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Procida Pozzuoli to samochod + 2 pasażerów.

Procida - Przewodnik

Procida jest wyspą w archipelagu Flegrian i znajduje się tuż u wybrzeży Neapolu na południu Włoch. Wyspa leży między Cape Miseno i wyspa Ischia. Wyspa ma około 4 km kw. oraz ma 16 km wybrzeża. Najwyższym punkt wyspy to góra Terra Murata, który ma 91 metrów nad poziomem morza. Wyspa nie ma wiele interesujących zabytków i niestety wydaje się zaniedbywać te to ma. Najbardziej urokliwym miejscem na wyspie Procida to Marina Corricella, która jest cienkim skrawkiem nabrzeża z domami rybackich. Domy zostały zbudowane na skale w dość pionowym bałaganie. Istnieje kilka barów i restauracji w Corricella.

Promy do Ischia generalnie zatrzymują się na Procida. Są to zarówno szybkie i powolne, a niektóre z innego portu w Neapolu, zwany Mergellina, co jest przydatne dla włoskiej sieci kolejowej. Procida jest obsługiwana przez promy z pobliskiego miasta na kontynencie zwanym Pozzuoli.

Pozzuoli - Przewodnik

Włoskie miasto Pozzuoli jest starożytna rzymska wsia, założona 10 km na zachód od Neapolu przez grupę wygnańców z Greckiej wyspy Samos. Miasto, które leży na cyplu wystającym do morza, pomiędzy Posillipo i Misenum, jest dziś najważniejszym ośrodkiem "Campi Flegrei". Korzystne położenie geograficzne miasta, jego historyczna tradycja uzdrowiska i ośrodka i obecności starożytnych rzymskich zabytków sprawiają, ze Pozzuoli jest ważnym centrum turystycznym i handlowym. Jedną z głównych atrakcji w mieście jest Macellum Pozzuoli, która była budowa rynku rzymskiej kolonii Pozzuoli. Kiedy po raz pierwszy wydobyto w 18 wieku, odkrycie posąg Serapisa doprowadziło do budynku jest błędnie jako Serapeum miasta czy Świątynia Serapisa.

Promy odplywaja do Ischia, Procida, i Casamicciola.