Sicily

Porownaj promy z Sycylia do Wyspy Egadzkie

Sycylia oferuje liczne połączenia promowe do Wyspy Egadzkie. Promy obecnie łączą 2 Porty w Sycylia z 3 Porty w Wyspy Egadzkie.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 6 ferry routes, które są operowane przez 2 firmy promowe w tym Liberty Lines Fast Ferries i Siremar. Najkrótszy rejs trwa około 0 godzina 25 minuta (Levanzo).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Sycylia do Wyspy Egadzkie, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Sycylia do Wyspy Egadzkie

Kliknij aby zobaczyć mapę

Sycylia - przewodnik:

Sicilia polozona jest na poludniu Wloch i jest najwieksza wyspa na Morzu Srodziemnym,dzielaca lad z Ciesninia Mesina.

Usytulowana pomiedzy Wschodem , a Zachodem, Afryka, a Europa jest prawdziwym skrzyzowaniem drog i kultury na Morzu Srodziemnomorkim.
Z wieloma krajobrazami z blyszczacymi morzami, ruchliwymi gorami.Sceneria tworza dramatyczne i trwale wrazenia na zwiedzajacych.

Z wielu cudow natury i dlugich cieplych porach roku, Sycylia jest atrakcyjna przez caly rok.

Sycylia jest centrum dla polaczen promowych, operujacych przez najwieksze firmy promowe w Europie i z sasiednich wysp, portow na glownym ladzie, Malcie, Polnocnej Afryce przez Tunezje.

Wyspy Egadzkie - przewodnik:

Wyspy Egadzkie to archipelag składający się z trzech głównych wysp i dwóch mniejszych położonych na Morzu Śródziemnym, zlokalizowanych siedem kilometrów od zachodniego wybrzeża Sycylii, we Włoszech.

Archipelag oferuje piękne krajobrazy Morza Śródziemnego, ciepłe zimy i gorące a zarazem słoneczne lato. W przeciwieństwie do sąsiednich Wysp Liparyjskich, Wyspy Egadzkie mają małą populację i są znacznie mniej zatłoczone, co czyni z nich prawdziwy raj dla miłośników plaż, poszukujących nieskażonej przyrody.

Główna wyspa, położona na południu Favignana,jest największą z wysp i panuje tu największy ruch turystyczny. Z Favignany możesz łatwo dostać się promem na ląd oraz jest to świetna baza wypadowa aby odwiedzić inne wyspy.

Levanzo, mniejsza z wysp, położona jest w północno-wschodniej części archipelagu, natomiast Marettimo jest najdalej położoną na zachód wyspą. Dwie mniejsze wyspy Formica i Maraone są usytuowane pomiędzy Levanzo a Sycylią.

Na Wyspy Egadzkie możesz dostać się promem z Syscylii bądź z kontynentu.