Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Wyspa Giglio

Wyspa Giglio lub Isola del Giglio to włoska wyspa na Morzu Tyrreńskim, tuż u wybrzeży Toskanii. Położona jest około 14 kilometrów na zachód od Argentario. Wyspę zamieszkuje niewielka populacja (około 1600 osób), a jej wybrzeże to 28 kilometrów wspaniałych, piaszczystych plaż.

Ta mała, górzysta wyspa nie ma lotniska, więc jedynym sposobem, aby dotrzeć na Giglio jest prom. Podróż z Porto Santo Stefano, położonym na kontynencie, do portu Giglio trwa około godzinę, a rejsy odbywają się 4 razy dziennie.

Między trzema głównymi miastami wyspy kursują autobusy, a w lecie ilość kursów jest zwiększana. W Giglio Porto możesz wypożyczyć łódź bądź skorzystać z "taxi boat". Dobrą alternatywą jest również wynajęcie łodzi z kierowcą, który weźmie Cię na wycieczkę wokół wyspy.

Bogata historię wyspę odzwierciedlają znajdujące się na niej budowle takie jak np. rzymska willa wydobyta w 1918 roku, w Giglio Porto, lub stara Wieża Saracenów zbudowana w 1596 roku przez Ferdynanda II Medyceusza.

W samym środku wyspy, na wzgórzu, położona jest średniowieczna wioska Giglio Castello otoczona wysokimi murami twierdzy, gdzie siedem z oryginalnych dziesięciu wież wciąż stoi nienaruszonych. Ta imponująca twierdza została zbudowana w XII wieku przez mieszkańców Pizy, a następnie została odrestaurowana i wzmocniona przez Ferdynanda II Medyceusza w 1623 roku. W obrębie murów twierdzy znajduje się kościół parafialny San Pietro z freskami i relikwiami z XIV wieku.

Wyspa Giglio oferuje prawdziwe bogactwo rozkoszy dla turystów. Znajdziesz tam wiele złotych plaż idealnych do opalania oraz sieć ścieżek dla tych którzy poszukują widoków zapierające dech w piersiach. Każde z trzech głównych miast, Giglio Porto, Giglio Castello i Giglio Campese posiada coś specjalnego dla swoich turystów, są to przede wszystkim pyszne dania kuchni toskańskiej takie jak świeże ryby i owoce morza. Ci, którzy chcą spróbować lokalnych win mogą udać się do piwinic starej fortecy.

Jeśli chcesz spędzić czas w aktywny sposób możesz pojeździć konno, popływać bądź spróbować nurkowania w krystalicznie czystych wodach. Lekcje nurkowania, kajakarstwa i windsurfingu są również dostępne.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • Toremar
    • Uzyskaj cenę

Wyspa Giglio - Trasy i Porty