Prom Neapol do Procida

Trasa promowa Neapol Procida łączy Włochy z Zatoka Neapol i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. SNAV Aliscafi obsluguje swoje polaczenia do 4 razy dzien, Caremar 6 razy dzien & Caremar (Hydrofoil) posiada polaczenia do 7 razy dzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 17 połączeń promowych dzien na trasie Neapol Procida pomiędzy Włochy i Zatoka Neapol.

Przewoźnicy Promowi - Neapol - Procida

Średnia cena promu Neapol Procida

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Neapol Procida to samochod + 1 pasażer.

Procida - Przewodnik

Włoska wyspa Procida jest mała wyspa położona w Zatoce Neapolitańskiej w południowej części kraju. Znajduje się między lądem i większej wyspie Ischia i ma bardziej autentyczne, niż bardziej turystyczne wyspy Capri i Ischia. Na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy jest główny punkt miejski, Procida Porto, z którego odpływają promy i małe autobusy odjeżdżają do podróżowania po sieci drogowej na wyspie.Najstarsza część osady jest na wysokim cyplu defensywnej.Reszta wyspy jest stosunkowo zabudowana, choć istnieje również wiele małych gospodarstw produkujących owoce i warzywa. Lokali mieszkalnych można znaleźć na całej wyspie, ale w południowej części Procida jest inny bardziej skoncentrowana osada, zwana Chiaiolella.Mała wysepka kręty, zwany Vivara, leży obok Procida; i jest obecnie rezerwatem przyrody.

Promy do Ischia zwykle zatrzymują się na Procida. Są to zarówno szybkie i powolne usługi oraz niektóre prowadzony z innego portu w Neapolu, zwane Mergellina, co jest przydatne dla włoskiej sieci kolejowej. Procida jest obsługiwane przez promy z pobliskiego miasto na kontynencie zwanym Pozzuoli.