Elba

Jak zarezerwować promy z Elba do Włochy

4 trasy łączą Elba i Włochy oferując w sumie 62 przepłynięć dziennie. Corsica Ferries oferuje 1 trasa, Portoferraio do Piombino oferuje 3 razy dziennie. Moby Lines oferuje 2 tras, Portoferraio do Piombino dziala 12 razy dziennie & Cavo do Piombino okolo 4 razy dziennie. Toremar oferuje 4 tras, Portoferraio do Piombino dziala 21 razy dziennie, Cavo do Piombino okolo 5 razy dziennie, Rio Marina do Piombino okolo 8 razy dziennie & Rio Marina do Pianosa okolo 1 raz w tygodniu. Blu Navy oferuje 1 trasa, Portoferraio do Piombino oferuje 8 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Elba do Włochy zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Elba do Włochy

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Elba do Włochy

Elba - przewodnik:

Elba to wyspa na Morzu Srodziemnym w Toskanii we Wloszech, znajduje sie na Morzu Tyrrenskim jedynie 10 km od stalego ladu Wloch i 50 km na wschod od francuskiej Korsyki.

Wyspa jest popularnym miejscem wypoczynku, zwlaszcza w okresach letnich, aby zobaczyc jej krystaliczne morze, piaszczyste plaze, jak i cieniste lasy srodziemnomorskie.

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.