COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Rio Marina - Pianosa jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Elba na Wyspę Pianosa.

Przewoźnicy Promowi - Rio Marina - Pianosa

    • 1 Sailing Weekly 1 hour 50 min
    • Get price

Prom Rio Marina do Pianosa

Rio Marina Pianosa polaczenie laczy Elba z Wyspa Pianosa. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Toremar. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 50 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Rio Marina Pianosa zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Rio Marina - Przewodnik

Rio Marina to miejscowość położona na wyspie Elba, w prowincji Livorno w Toskanii we Włoszech.P ierwsza osada na terenie sięga 15 wieku. W 18 wieku wieś zaczęła się rozwijać, zwłaszcza gdy problemy z piratami zaczęły maleć. Miasto jest na wschodniej części wyspy i leży na małym wlocie i jest otoczone przez wzgórza z czerwonej ziemi, spowodowane działalnością górniczą tlenku żelaza, które miały miejsce w przeszłości. Miasto jest teraz nadmorskim kurortem. Atrakcje miasta to Kościół San Rocco, wieża w porcie, która ma ośmiokątna bazę i została zlecona przez Giacomo V Appiano w 1534 jako punkt obrony, oraz Park mineralny na wyspie Elba.

Promy odplywaja do Pianosa i Piombino.


Pianosa - Przewodnik

Włoska wyspa Pianosa jest piątą co do wielkości wyspą archipelagu Tuscan o powierzchni 10,3 km kw. I linii brzegowej około 18 km. Znajduje się około 13 km na południowy zachód od wyspy Elba, która zasłynęła z Napoleonem.Nazwa Pianosa daje wskazówkę co do geografii wyspy. Piana odnosi się do płaskich równinach wyspy - jego najwyższy punkt znajduje się 29 metrów nad poziomem morza.Wyspa były zamieszkane już czasów paleolitu, a w wieku 12 i 13 Pianosa było przyczyną wielu sporów pomiędzy Genui i Pizy, jako oba miasta chciał kontroli nad strategicznie położonej wyspie. Po kilku najazdów piratów Napoleon odwiedził wyspę w 19 wieku i uznał za najbardziej interesujące w pobliżu wyspy Elba z fascynującej roślinności i fauny.

Wyspa jest częścią Parku Narodowego dell'Arcipelago Toscano (Park Narodowy Wyspy Toskańskie), i jest chroniona przed ingerencją z zewnątrz, spekulacji nieruchomościami i szkód w środowisku.Ochrona wyspy i jej przyrody są tak ważne, że nie jest możliwe, aby odwiedzić to bez specjalnego zezwolenia, które jest wydawane w kierunku parku. Wysyłka i rybołówstwo są również zakazane w obrębie jednej mili od wybrzeża wyspy.