Rio Marina
Pianosa
Promy do Wyspa Pianosa
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Rio Marina Pianosa

Rio Marina Pianosa polaczenie laczy Elba z Wyspa Pianosa. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Toremar. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 50 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Rio Marina Pianosa zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Elba na Wyspę Pianosa.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Rio Marina do Pianosa?

Czas przeprawy promowej z Rio Marina do Pianosa wynosi około 1h 50m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Rio Marina do Pianosa i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Rio Marina do Pianosa?

Cena promu z Rio Marina do Pianosa może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Rio Marina do Pianosa wynosi 65 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Rio Marina a Pianosa?

Jest 1 operator promowy dla Rio Marina do Pianosa i jest to
  • Toremar

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Rio Marina do Pianosa?

Zarezerwuj promy z Rio Marina do Pianosa poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Rio Marina do Pianosa?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Rio Marina do Pianosa z
  • Toremar

Czy można zabrać samochód na prom z Rio Marina do Pianosa?

Nie, tylko pasażerowie piesi mogą podróżować na promie.

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Rio Marina do Pianosa?

Nie, zwierzęta domowe nie są dozwolone na pokładach promów.

Jak daleko jest Pianosa od Rio Marina?

Odległość pomiędzy Rio Marina a Pianosa wynosi około 24 mil morskich.

Rio Marina - Przewodnik

Rio Marina to miejscowość położona na wyspie Elba, w prowincji Livorno w Toskanii we Włoszech.P ierwsza osada na terenie sięga 15 wieku. W 18 wieku wieś zaczęła się rozwijać, zwłaszcza gdy problemy z piratami zaczęły maleć. Miasto jest na wschodniej części wyspy i leży na małym wlocie i jest otoczone przez wzgórza z czerwonej ziemi, spowodowane działalnością górniczą tlenku żelaza, które miały miejsce w przeszłości. Miasto jest teraz nadmorskim kurortem. Atrakcje miasta to Kościół San Rocco, wieża w porcie, która ma ośmiokątna bazę i została zlecona przez Giacomo V Appiano w 1534 jako punkt obrony, oraz Park mineralny na wyspie Elba.

Promy odplywaja do Pianosa i Piombino.


Pianosa - Przewodnik

Włoska wyspa Pianosa jest piątą co do wielkości wyspą archipelagu Tuscan o powierzchni 10,3 km kw. I linii brzegowej około 18 km. Znajduje się około 13 km na południowy zachód od wyspy Elba, która zasłynęła z Napoleonem.Nazwa Pianosa daje wskazówkę co do geografii wyspy. Piana odnosi się do płaskich równinach wyspy - jego najwyższy punkt znajduje się 29 metrów nad poziomem morza.Wyspa były zamieszkane już czasów paleolitu, a w wieku 12 i 13 Pianosa było przyczyną wielu sporów pomiędzy Genui i Pizy, jako oba miasta chciał kontroli nad strategicznie położonej wyspie. Po kilku najazdów piratów Napoleon odwiedził wyspę w 19 wieku i uznał za najbardziej interesujące w pobliżu wyspy Elba z fascynującej roślinności i fauny.

Wyspa jest częścią Parku Narodowego dell'Arcipelago Toscano (Park Narodowy Wyspy Toskańskie), i jest chroniona przed ingerencją z zewnątrz, spekulacji nieruchomościami i szkód w środowisku.Ochrona wyspy i jej przyrody są tak ważne, że nie jest możliwe, aby odwiedzić to bez specjalnego zezwolenia, które jest wydawane w kierunku parku. Wysyłka i rybołówstwo są również zakazane w obrębie jednej mili od wybrzeża wyspy.


Rio Marina do Pianosa Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 20/05/2024 a 26.05.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Toremar 09:20 11:10 1 godzina 50 minuty śr.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.