Portoferraio
Cavo
Promy do Elba
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Portoferraio Cavo

Portoferraio Cavo polaczenie laczy Elba z Elba. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Toremar. Polaczenie odbywa sie do 28 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Portoferraio Cavo zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Portoferraio do Cavo?

Czas przeprawy promowej z Portoferraio do Cavo wynosi około 15m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Portoferraio do Cavo i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Portoferraio do Cavo?

Cena promu z Portoferraio do Cavo może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Portoferraio do Cavo wynosi 57 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Portoferraio a Cavo?

Jest 1 operator promowy dla Portoferraio do Cavo i jest to
  • Toremar

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Portoferraio do Cavo?

Zarezerwuj promy z Portoferraio do Cavo poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Portoferraio do Cavo?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Portoferraio do Cavo z
  • Toremar

Czy można zabrać samochód na prom z Portoferraio do Cavo?

Nie, tylko pasażerowie piesi mogą podróżować na promie.

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Portoferraio do Cavo?

Nie, zwierzęta domowe nie są dozwolone na pokładach promów.

Jak daleko jest Cavo od Portoferraio?

Odległość pomiędzy Portoferraio a Cavo wynosi około 6 mil morskich.

Portoferraio - Przewodnik

Portoferraio to miasto położone w prowincji Livorno, na obrzeżach portu na włoskiej wyspie Elba. Nazwa Portoferraio (czyli "Żelazny Port" w języku włoskim) pochodzi z hut żelaza, które pozwoliły miastu szybko rosnąć w 19 wieku. W tym okresie miasto stało się głównym portem wysyłki rudy żelaza w kierunku lądu. Dzięki pobytu Napoleona, kiedy został zesłany na Elbę w 1814 roku po jego porażkach w Europie i jego wymuszonej abdykacji, Portoferraio i cała wyspa cieszyla się wiekiem chwały.

Przyjeżdżając od morza, Portoferraio wydaje się zatoka piratów, chronionych przez nią z bastionów, które zapewniają schronienie od morza. Miasto zostało pierwotnie urodzone jako fortyfikacja. Kilka kilometrów od Portoferraio, w kierunku Bagnaia, w małej wiosce o nazwie Le Grotte, znajdują się pozostałości rzymskiej willi z okresu cesarskiego. Zostały one przykryte roślinami i krzewami do 1960 roku, kiedy kopanie ujawniło wielki kompleks z ścian, dużymi tarasami z widokiem na morze oraz basen z systemem ogrzewania i obiegu wody.

Od portu miasta, działają połączenia promowe do Bastii, Plombino i Cavo.


Cavo - Przewodnik

Port Cavo znajduje się na wloskiej wyspie Elba, która jest najwiekszą wyspą archipelagu nalezace do Toskanii i trzecia największa we Wloszech po Sardynii i Sycylii. Wraz z osmioma innymi wyspami, w tym Giglio, Giannutri i Montecristo, jest czescią Parku Narodowego archipelagu Tuscan, najwiekszego parku morskiego w Europie.Wyspa znana jest na calym swiecie za ukrywanie francuskiego cesarz Napoleon w 1814 roku w czasie jego wygnania. Ale jej historia siega czasow prehistorycznych, z plemienia Ilvati z Ligurii, ktory nazwal wyspe Ilva. To wtedy po raz pierwszy zamieszkana przez Etruskow, a pozniej przez Rzymian, ktorzy docenili wyspę i jej bogate zlozaa zelaza i jej kapiele blotne. Istnieje wiele sladow przeszlości wyspy, z ustalen archeologicznych w muzeach do imponujących twierdz i budowli militarnych, takich jak Castello del Volterraio a nastepnie do pieknych rezydencji napoleonskich w 1800 roku, takich jak Palazzina dei Mulini.


Portoferraio do Cavo Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 17/06/2024 a 23.06.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Toremar 06:50 07:05 15 minuty Codzienność
Toremar 09:35 09:50 15 minuty Codzienność
Toremar 13:10 13:25 15 minuty Codzienność
Toremar 16:30 16:45 15 minuty Codzienność

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.