COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Portoferraio - Cavo jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Przewoźnicy Promowi - Portoferraio - Cavo

    • 4 Sailings Daily 15 min
    • Get price

Prom Portoferraio do Cavo

Portoferraio Cavo polaczenie laczy Elba z Elba. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Toremar. Polaczenie odbywa sie do 28 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Portoferraio Cavo zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Portoferraio - Przewodnik

Portoferraio to miasto położone w prowincji Livorno, na obrzeżach portu na włoskiej wyspie Elba. Nazwa Portoferraio (czyli "Żelazny Port" w języku włoskim) pochodzi z hut żelaza, które pozwoliły miastu szybko rosnąć w 19 wieku. W tym okresie miasto stało się głównym portem wysyłki rudy żelaza w kierunku lądu. Dzięki pobytu Napoleona, kiedy został zesłany na Elbę w 1814 roku po jego porażkach w Europie i jego wymuszonej abdykacji, Portoferraio i cała wyspa cieszyla się wiekiem chwały.

Przyjeżdżając od morza, Portoferraio wydaje się zatoka piratów, chronionych przez nią z bastionów, które zapewniają schronienie od morza. Miasto zostało pierwotnie urodzone jako fortyfikacja. Kilka kilometrów od Portoferraio, w kierunku Bagnaia, w małej wiosce o nazwie Le Grotte, znajdują się pozostałości rzymskiej willi z okresu cesarskiego. Zostały one przykryte roślinami i krzewami do 1960 roku, kiedy kopanie ujawniło wielki kompleks z ścian, dużymi tarasami z widokiem na morze oraz basen z systemem ogrzewania i obiegu wody.

Od portu miasta, działają połączenia promowe do Bastii, Plombino i Cavo.


Cavo - Przewodnik

Port Cavo znajduje się na wloskiej wyspie Elba, która jest najwiekszą wyspą archipelagu nalezace do Toskanii i trzecia największa we Wloszech po Sardynii i Sycylii. Wraz z osmioma innymi wyspami, w tym Giglio, Giannutri i Montecristo, jest czescią Parku Narodowego archipelagu Tuscan, najwiekszego parku morskiego w Europie.Wyspa znana jest na calym swiecie za ukrywanie francuskiego cesarz Napoleon w 1814 roku w czasie jego wygnania. Ale jej historia siega czasow prehistorycznych, z plemienia Ilvati z Ligurii, ktory nazwal wyspe Ilva. To wtedy po raz pierwszy zamieszkana przez Etruskow, a pozniej przez Rzymian, ktorzy docenili wyspę i jej bogate zlozaa zelaza i jej kapiele blotne. Istnieje wiele sladow przeszlości wyspy, z ustalen archeologicznych w muzeach do imponujących twierdz i budowli militarnych, takich jak Castello del Volterraio a nastepnie do pieknych rezydencji napoleonskich w 1800 roku, takich jak Palazzina dei Mulini.