Bastia do Piombino Prom

Bastia Piombino polaczenie laczy Korsyka z Wlochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Corsica Sardinia Ferries. Polaczenie odbywa sie do 5 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 3 godziny 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Bastia Piombino zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Bastia do Piombino Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Korsyka do Wloch.

Bastia - Piombino Armatorzy Promowi

  • Corsica Sardinia Ferries
    • 5 przeprawy w tygodniu 3 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Bastia Piombino

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Bastia Piombino to samochod + 2 pasazerów.

Bastia Przewodnik

Bastia to miasto w polnocno-wschodniej czesci wyspy Korsyki. Miasto ma glowny port na wyspie, a takze jest glownym handlowym miastem wyspy. Bastia ma trzy rozne porty. Stary port ("Vieux Port") znajduje sie w waskiej zatoce i jest uzywany przez lodzie rybacke i rekreacyjne. Znajdujac sie nieco na polnoc jest komercyjny port promowy i na polnoc od portu promowego lezy przystań Toga, ktora jest uzywany przez lodzie rekreacyjne, takie jak zaglowki i jachty.

Ciekawe miejsca w Bastii to m.in. Muzeum Korsyki, dawny palac Genuenskich gubernatorow, w ktorym teraz miesi sie muzeum etnografii Korsyki i twierdzy z jej 16-wieczna dzwonnica, ktora oferuje wspaniale widoki na stary port, Terra Vecchia, gory i wybrzeze.

Port w Bastii laczy Bastie z Francja (Marsylia, Nicea i Toulon) i z Wlochami (Genua, La Spezzia, Livorno, Piombino, Savona, Portoferraio).

Piombino Przewodnik

Kiedys starozytny port Falesia, Włoskie miasto Piombino obecnie oferuje dwa punkty widokowe, które pomagają docenic odwiedzajacym spektakularne wybrzeże. Piazza Bovio jest naturalna tarasa, ktora oferuje wspaniały widok na morze i stary port jest idealnym miejscem do obserwacji aktywnosci portu rybackiego. Brukowane ulice są pokryte restauracjami i winiarniami. Region jest bogaty w kulinarne oferty, w tym baccalà i ziemniaki, rybny gulasz lokalny - caciucco, i duszone czy nadziewane małże. Spacer po "Małym Paryżu", którego nazwa nawiązuje do rządów Elisa Bonaparte, daje gościom dawne zabytkowe budynki, które podkreślają znaczenie Piombino w czasie średniowiecza i renesansu. Do tych budynkow należą Rivellino, Palazzo Nuovo i 16 wieczny zamek zbudowany przez Cesare Borgia, aby bronić miasto.

Z portu odpływają promy bezpośrednio do wysp archipelagu Tuscan (Elba jest zaledwie 10 km od wybrzeża), a także na Sardynię i Korsykę.