Giglio Island

Porownaj promy z Wyspa Giglio do Włochy

Obecnie jest jedna trasa łącząca Wyspa Giglio i Włochy operowana przez 1 firma promowa - Toremar. Połączenie z Giglio do Porto Santo Stefano obsługuje dziennie z planowanym czasem rejsu od około 1 godzina 0 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Wyspa Giglio Włochy na trasie Giglio - Porto Santo Stefano zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Wyspa Giglio do Włochy

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspa Giglio do Włochy

Wyspa Giglio - przewodnik:

Włoska wyspa Giglio położona jest 15km od wybrzeża Toskanii.

Giglio jest wyspą o umiarkowanym klimacie, dziewiczych krajobrazach, krystalicznych wodach i piaskowych plażach.

W 2012, Giglio znalazła się w centrum uwagi za sprawą katastrofy liniowca Costa Concordia, która miała miejsce tuż przy wybrzeżu.

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.