Croatia

Porownaj promy z Chorwacja do Włochy

Liczne trasy promowe łączą Chorwacja z Włochy. 7 firmy promowe kursuje na 21 ferry routes do Pula to Wenecja i Pesaro, Porec to Wenecja i Trieste, Rovinj to Wenecja, Cesenatico i Trieste, Split to Ankona i Civitanova Marche, Zadar to Ankona, Cesenatico i Pesaro, Dubrownik to Bari, Mali Losinj to Cesenatico, Pesaro i Trieste, Umag to Wenecja, Rab to Pesaro i Cesenatico i Novalja to Pesaro i Cesenatico. Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Włochy zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 1 godzina 10 minuta.

Mapa połączeń promowych z Chorwacja do Włochy

Kliknij aby zobaczyć mapę

Chorwacja - przewodnik:

Chorwacja jest polozona w poludniowo-wschodniej Europie, graniczy ze Slowenia na polnoc, z Wegrami na polnocny wschod, z Serbia na wschod, Bosnia I Harcegowina na poludniowy wschod i z Montenegro na poludnie.

Z 116 plazami z Blekitna Flaga i z naturalnymi zasobami, turystyka stanowi do 20% chorwackiego PKB z ponad 10 mln turystow rocznie o sredniej pobytu 4,9 dni.

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.