Chorwacja

Jak zarezerwowac promy z Chorwacja do Wloch

Nie brakuje opcji do wyboru, jesli chodzi o wybor promu z Chorwacja do Wloch. Są 6 firmy promowe o lacznej ilosci 18 Trasy laczac Pula do Wenecja & Trieste, Porec do Wenecja, Rovinj do Wenecja & Cesenatico, Umag do Wenecja, Split do Ankona & Civitanova Marche, Stari Grad do Ankona & Civitanova Marche, Split do Ankona & Civitanova Marche, Zadar do Ankona, Dubrownik do Bari, Stari Grad do Ankona & Civitanova Marche & Pula do Wenecja & Trieste.

Najszybsza trasa miedzy Chorwacja i Wlochy jest Pula do Trieste z czasem trwania przeplyniecia okolo 2 godziny 15 minuty. Przy tak wielu trasach w ofercie, ulatwia porownac wszystkie podobne trasy w jednym kliknieciu, dzieki czemu mozesz szybko znalezc to, czego szukasz.

Mapa połączeń promowych z Chorwacja do Wlochy

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Chorwacja:

Chorwacja jest polozona w poludniowo-wschodniej Europie, graniczy ze Slowenia na polnoc, z Wegrami na polnocny wschod, z Serbia na wschod, Bosnia I Harcegowina na poludniowy wschod i z Montenegro na poludnie.

Z 116 plazami z Blekitna Flaga i z naturalnymi zasobami, turystyka stanowi do 20% chorwackiego PKB z ponad 10 mln turystow rocznie o sredniej pobytu 4,9 dni.

o Wlochy:

Pod względem turystycznym Włochy sa państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wpaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.