Chorwacja

Jak zarezerwować promy z Chorwacja do Włochy

Chorwacja oferuje liczne połączenia promowe do Włochy. Promy obecnie łączą 8 porty w Chorwacja z 4 porty w Włochy.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 8 Trasy, które są operowane przez 4 firmy promowe w tym Venezia Lines, SNAV, Jadrolinija & Gomo Viaggi. Najkrótszy rejs trwa około 2 godziny 30 minuty (Umag do Wenecja).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Chorwacja do Włochy, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Chorwacja do Włochy

Kliknij aby zobaczyć mapę

Chorwacja - przewodnik:

Chorwacja jest polozona w poludniowo-wschodniej Europie, graniczy ze Slowenia na polnoc, z Wegrami na polnocny wschod, z Serbia na wschod, Bosnia I Harcegowina na poludniowy wschod i z Montenegro na poludnie.

Z 116 plazami z Blekitna Flaga i z naturalnymi zasobami, turystyka stanowi do 20% chorwackiego PKB z ponad 10 mln turystow rocznie o sredniej pobytu 4,9 dni.

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.