Prom Neapol do Amalfi

Neapol Amalfi polaczenie laczy Włochy z Włochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Alilauro. Polaczenie odbywa sie do 12 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Neapol Amalfi zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Neapol - Amalfi

  • Alilauro
    • 12 przeprawy w tygodniu 1 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę

Amalfi - Przewodnik

Miasto Amalfi jest największym miastem na wybrzeżu Amalfi w prowincji Solerno we Włoszech. Miasto leży nad Zatoką Solerno u podnóża Monte Cerreto i przy ujściu głębokiego wąwozu. Miasto, a także wiele innych miast wzdłuż wybrzeża Amalfi, takich jak Ravello i Positano zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pierwsza wzmianka o miesie byla w 6 wieku, i wkrótce potem uzyskało znaczenie jako moc morskia, z handlem zboża z sąsiadami, sól z Sardynii i niewolników z wnętrza, a nawet drewna, w zamian za złote dinary z Egiptu i Syrii, w celu zakupu bizantyjskiego jedwabiu, na odsprzedawanie na Zachodzie. Amalfi ma długą historię z dwoma byłymi klasztorami, ktore zostaly przekształcone na hotele, Luna Convento w drugiej dekadzie 19 wieku i Kapucynów Convento w 1880 roku. Sławni odwiedzających Amalfi to kompozytor Richard Wagnera i dramaturga Henryka Ibsena, obaj zakończyli prace podczas pobytu w Amalfi.

Sezonowe trasy wodolotami łączyć kurorty na wybrzeżu Sorrento oraz Pozzuoli, Ischia, Procida, Neapol, Torre Annunziata (Pompei), Ercolano (Herkulanum), Capri, Salerno, Agropoli (Paestum) i Palinuro na Cilento.