Prom Ischia do Neapol

Trasa promowa Ischia Neapol łączy Zatoka Neapol z Włochy i jest obecnie obsługiwana przez 4 przewoźników. Medmar obsluguje swoje polaczenia do 3 razy dzien, Alilauro 12 razy dzien, Caremar 7 razy dzien & Caremar (Hydrofoil) posiada polaczenia do 6 razy dzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 28 połączeń promowych dzien na trasie Ischia Neapol pomiędzy Zatoka Neapol i Włochy.

Przewoźnicy Promowi - Ischia - Neapol

Średnia cena promu Ischia Neapol

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ischia Neapol to samochod + 1 pasażer.

Ischia - Przewodnik

Ischia jest włoska wyspa położona na Morzu Tyrreńskim i leży na północnym krańcu Zatoki Neapolitańskiej. Ischia jest największą z Wysp Phlegrean i ma około 10 km ze wschodu na zachód i 7 km z północy na południe. Wyspa wulkaniczna jest prawie całkowicie pokryta przez góry z najwyższym punktem na 788 metrów nad poziomem morza.

Przemysł turystyczny wyspy jest głównie oparty na swoich źródłach termalnych, gorących źródeł i błota wulkanicznego, które są spowodowane przez aktywności wulkaniczna wispy. Wyspa jest popularna wśród wielu turystów z Europy i Azji. Niezależnie od termalnego kąpieliska jest wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia na wyspie. Zamek Aragoński (Castello Aragonii) został zbudowany na skale w pobliżu wyspy w 474 roku pne i jest dziś najczęściej odwiedzanym zabytkiem na wyspie, która jest dostępna przez tunel wzdłuż której znajduje się mała kaplica poświęcona przez świętego Jana Józefa Drogi Krzyżowej.

Z portu odpływają promy do Neapolu, Pozzuoli i Procida.