COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Albania

Albania to kraj w południowo-wschodniej Europie położony nad Morzem Jońskim i Adriatyckim. Lądowo graniczy z Macedonią, Kosowem, Czarnogórą i Grecją, i w najwęższym miejscu na Morzu Jońskim, położona jest tylko 50 mil od Włoch.

Mająca za sobą bardzo burzliwą historię, obecnie Albania przeżywa gwałtowny wzrost przemysłu turystycznego oraz ilości inwestycji zagranicznych, a obecnie jest promowana jako jedno z najlepszych miejsc turystycznych w regionie.

Albania ma dwa główne porty promowe, Durres w północnej części kraju i Vlora na południu. Połączenia promowe działają często, przez cały rok łącząc górne, środkowe i dolne Włochy z Albanią. Większość rejsów odbywa się na trasie Bari Durres.

W ostatnich latach stan dróg w Albanii znacznie się poprawił, a wszystkie główne miasta i porty promowe są teraz połączone z nowowybudowanymi lub dobrze utrzymanymi drogami. Niemniej jednak, niektóre obszary wiejskie nie dysponują jeszcze utwardzonymi drogami.

W Albanii możesz znaleźć bogate dziedzictwo archeologiczne pochodzące z obszarów zamieszkałych kiedyś przez Greków, Rzymian oraz mieszkańców Imperium Otomańskiego. Popularnymi miejscami są twierdza Rozafa, która wychodzi na miasto Szkodra oraz rzymskie i greckie ruiny w pobliżu Butrint. Butrint jest jednym z trzech miejsc ze światowego dziedzictwa UNESCO w Albanii (pozostałe to Gjirokastra i Berat), które zostały sklasyfikowane jako znaczące dla dziedzictwa kulurowego całego świata.

Stolica kraju, Tirana, znajduje się około 16 mil na wschód od portu promowego w Durres, i może poszczycić się klubami nocnymi, barami i restauracjami, w tym Sky Tower Rotating Bar. W ciągu dnia na pewno nie będziesz się nudzić: miasto jest siedzibą Narodowego Muzeum Historycznego, Narodowego Muzeum Archeologicznego oraz Narodowej Galerii Sztuki, a także wielu innych atrakcji kulturalnych i historycznych.

Albania jest również popularna ze względu na swoje piękne, dziewicze plaże i wspaniałe widoki. Wystarczy wybrać się na wspaniałą Riwierę Albańską, która oferuje wspaniałe piaszczyste plaże, zapierające dech w piersiach zachody słońca i dania kuchni tradycyjnej, głównie owoce morza. W innej części kraju znajdziesz wspaniałe tereny górskie oraz spektakularne jeziora, a na północy park narodowy i piękną rzekę Valbone.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 18 przeprawy w tygodniu 30 min
  • Uzyskaj cenę
  • 12 przeprawy w tygodniu 8 godz 45 min
  • Uzyskaj cenę
  • 12 przeprawy w tygodniu 8 godz
  • Uzyskaj cenę
  • 7 przeprawy w tygodniu 5 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Albania opinie

 • "Kocham ten statek! "

  Spedzilem na statku ponad 10 miesiecy jako trzeci inzynier I bardzo mi sie podobalo! Mam nadzieje wrocic na ten statek w najblizszym czasie!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "dobry prom"

  bez zarzutów. Super restauracja.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Napoli - Palermo z Tirrenia"

  Wjazd i wyjazd samochodem jest bardzo "włoski", bez większej organizacji. Statek jest bardzo ładny, warto doinwestować w wewnętrzną kajutę, gdyż wygodnie się śpi, jest łazienka, prąd (pamiętajcie o przejściówkach!), a cena nie jest dużo wyższa. Catering ciężko mi ocenić jakościowo, gdyż nie korzystałem ze względu na wysokie ceny (piwo 0,33 za 3,7E). Polecam zabrać sobie coś do picia i jedzenia na statek/do kajuty. Nasz statek miał opóźnienie 0,5h ale podejrzewam, ze to norma.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "WARTO "

  Polecam - bardzo miła podróż

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Albania - Trasy i Porty