Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Albania

Albania to kraj w południowo-wschodniej Europie położony nad Morzem Jońskim i Adriatyckim. Lądowo graniczy z Macedonią, Kosowem, Czarnogórą i Grecją, i w najwęższym miejscu na Morzu Jońskim, położona jest tylko 50 mil od Włoch.

Mająca za sobą bardzo burzliwą historię, obecnie Albania przeżywa gwałtowny wzrost przemysłu turystycznego oraz ilości inwestycji zagranicznych, a obecnie jest promowana jako jedno z najlepszych miejsc turystycznych w regionie.

Albania ma dwa główne porty promowe, Durres w północnej części kraju i Vlora na południu. Połączenia promowe działają często, przez cały rok łącząc górne, środkowe i dolne Włochy z Albanią. Większość rejsów odbywa się na trasie Bari Durres.

W ostatnich latach stan dróg w Albanii znacznie się poprawił, a wszystkie główne miasta i porty promowe są teraz połączone z nowowybudowanymi lub dobrze utrzymanymi drogami. Niemniej jednak, niektóre obszary wiejskie nie dysponują jeszcze utwardzonymi drogami.

W Albanii możesz znaleźć bogate dziedzictwo archeologiczne pochodzące z obszarów zamieszkałych kiedyś przez Greków, Rzymian oraz mieszkańców Imperium Otomańskiego. Popularnymi miejscami są twierdza Rozafa, która wychodzi na miasto Szkodra oraz rzymskie i greckie ruiny w pobliżu Butrint. Butrint jest jednym z trzech miejsc ze światowego dziedzictwa UNESCO w Albanii (pozostałe to Gjirokastra i Berat), które zostały sklasyfikowane jako znaczące dla dziedzictwa kulurowego całego świata.

Stolica kraju, Tirana, znajduje się około 16 mil na wschód od portu promowego w Durres, i może poszczycić się klubami nocnymi, barami i restauracjami, w tym Sky Tower Rotating Bar. W ciągu dnia na pewno nie będziesz się nudzić: miasto jest siedzibą Narodowego Muzeum Historycznego, Narodowego Muzeum Archeologicznego oraz Narodowej Galerii Sztuki, a także wielu innych atrakcji kulturalnych i historycznych.

Albania jest również popularna ze względu na swoje piękne, dziewicze plaże i wspaniałe widoki. Wystarczy wybrać się na wspaniałą Riwierę Albańską, która oferuje wspaniałe piaszczyste plaże, zapierające dech w piersiach zachody słońca i dania kuchni tradycyjnej, głównie owoce morza. W innej części kraju znajdziesz wspaniałe tereny górskie oraz spektakularne jeziora, a na północy park narodowy i piękną rzekę Valbone.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Grandi Navi Veloci
  • Uzyskaj cenę
 • Adria Ferries
  • Uzyskaj cenę
 • Ventouris Ferries
  • Uzyskaj cenę
 • A-Ships Management S.A
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Albania - Trasy i Porty