Italy

Porownaj promy z Włochy do Albania

Włochy oferuje liczne połączenia promowe do Albania. Promy obecnie łączą 3 Porty w Włochy z 2 Porty w Albania.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 3 ferry routes, które są operowane przez 5 firmy promowe w tym Grandi Navi Veloci, Adria Ferries, Ventouris Ferries, European Ferries i A-Ships Management S.A. Najkrótszy rejs trwa około 7 godzina 0 minuta (Wlore).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Włochy do Albania, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Włochy do Albania

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Włochy do Albania

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

Albania - przewodnik:

Albania to mały kraj w południowo-wschodniej Europie położony około 72 km od Włoch, odzielony od nich Cieśniną Otranto.

Po obaleniu reżimu komunistycznego, Albania stała się bardzo pożądanym miejscem na wakacje. Kraj ten zachwyca uderzającą górską scenerią, fascynującymi stanowiskami archeologicznymi i pięknymi plażami.

Stolica kraju, Tirana, to tętniące życiem miasto z jaskrawymi, kolorowymi budynkami oraz malowniczymi placami otoczonymi przez drzewa. Natomiast jedno z najstarszych miast w kraju, Berat, może pochwlić się wspaniałymi zabytkami kultury. Ze względu na piękną architekutrę osmańską i wspaniały zamek, Berat został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Albańska linia brzegowa rozciąga się od Adriatyku do Morza Jońskiego, można więc dotrzeć tam drogą morską zarówno z północnych jak i południowych Włoch. Istnieje wiele firm oferujących codzienne przeprawy promowe między tymi dwoma krajami.