Ionian Islands

Porownaj promy z Wyspy Jońskie do Albania

1 ferry routes łączą Wyspy Jońskie i Albania oferując w sumie 9 przepłynięć dziennie. Finikas Lines oferuje 1 routes, Wyspa Korfu do Saranda ktora operuje 9 razy dziennie. Ionian Seaways oferuje 1 routes, Wyspa Korfu do Saranda ktora operuje 17 razy dziennie. Joy Lines oferuje 1 routes, Wyspa Korfu do Saranda ktora operuje 14 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Wyspy Jońskie do Albania zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Jońskie do Albania

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspy Jońskie do Albania

Wyspy Jońskie - przewodnik:

Wyspy Jońskie są archipelagiem greckim, leżącym niedaleko zachodniego wybrzeża Grecji na Morzu Jońskim, składającym się z Korfu, Kefalonii, Zakynthos, Lefkady, Itaki, Paxos and Kythiry.

Wyspy Jońskie są znane ze swoich piaszczystych plaż, krystalicznie czystych wód, czarujących wiosek i przepięknych krajobrazów.
Tak jak wiele innych greckich wysp, latem Wyspy Jońskie są rajem dla turystów.

Albania - przewodnik:

Albania to mały kraj w południowo-wschodniej Europie położony około 72 km od Włoch, odzielony od nich Cieśniną Otranto.

Po obaleniu reżimu komunistycznego, Albania stała się bardzo pożądanym miejscem na wakacje. Kraj ten zachwyca uderzającą górską scenerią, fascynującymi stanowiskami archeologicznymi i pięknymi plażami.

Stolica kraju, Tirana, to tętniące życiem miasto z jaskrawymi, kolorowymi budynkami oraz malowniczymi placami otoczonymi przez drzewa. Natomiast jedno z najstarszych miast w kraju, Berat, może pochwlić się wspaniałymi zabytkami kultury. Ze względu na piękną architekutrę osmańską i wspaniały zamek, Berat został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Albańska linia brzegowa rozciąga się od Adriatyku do Morza Jońskiego, można więc dotrzeć tam drogą morską zarówno z północnych jak i południowych Włoch. Istnieje wiele firm oferujących codzienne przeprawy promowe między tymi dwoma krajami.