Prom Trapani do Pantelleria

Trapani Pantelleria polaczenie laczy Sycylia z Wyspa Pantelleria. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Liberty Lines Fast Ferries. Polaczenie odbywa sie do 6 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 2 godziny 10 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Trapani Pantelleria zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Trapani - Pantelleria

  • Liberty Lines Fast Ferries
    • 6 przeprawy w tygodniu 2 godz 10 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Trapani Pantelleria

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Trapani Pantelleria to samochod + 1 pasażer.

Trapani - Przewodnik

Włoskie miasto Trapani znajduje się na Sycylii i jest stolicą prowincji Trapani. Historia miasta sięga Elymian i jest ważnym portem rybackim i brama do Egady. Popularne atrakcje w mieście to jego kościoły, a jego odrestaurowana katedra w szczególności. Katedra San Lorenzo została zbudowana w 14. Również popularne w mieście jest Chiesa del Purgatorio, który zawiera rzeźby, które są prowadzone przez miasto w czasie procesji Wielkanocnej. W Wielki Piątek te dwadzieścia drewnianych posągow, zwane Misteri, są prowadzone przez ulice przez obywateli w szatach.

Położony z dala od centrum miasta są średniowieczne ściany wzgórza miasta Erice, Marsala, który słynie z wina i starożytnego greckiego miejsca Selinunte. Inną popularną wycieczka, jest odwiedzenie pobliskiej wyspy Egadi do której można dotrzeć w około 30 minut. Jest to idealne miejsce na relaks, pływanie, nurkowanie.

Z portu w Trapani, odpływają promy na wyspy, takie jak Pantelleria oraz Neapol, Cagliari na Sardynii ioraz do Tunezji.

Pantelleria - Przewodnik

Na południe od zachodniej większości krańcu włoskiej wyspie Sycylii, a bliżej do Afryki niż do Europy, znajduje się "czarną perłę Morza Śródziemnego", wulkanicznej wyspie Pantelleria.Największa z wyspach to wszystkich sycylijskich był pierwszym krokiem do inwazji arabskiej Sycylii w 8 wieku naszej ery, a jego nazwa pochodzi od arabskiego "Bint-al Rion" - Córka Wiatru. Pantelleria jest jednym z najbardziej charakterystycznych mniejszych wysp Sycylii i nie jest częścią archipelagu takich jak Egadis lub Eolskich. Jej skaliste wybrzeża, czasem dramatyczne, czasem delikatna, rozciąga się na ponad 31 mil.Wnętrze wyspy charakteryzuje się kamienia lawy ściany, kilku wulkanicznych szczytów i rozproszone Dammusi. Te domy, wybudowany w miejscowego kamienia lawy, mają dachy w kształcie kopuły, który dzięki swojej formie, także działają jako środek gromadzenia wody deszczowej. Grube mury zachować zimną krew w lecie wnętrze i zapewniają izolację w czasie zimy. Zazwyczaj wokół główne pomieszczenia mieszkalne były stajnie, dziedziniec i piec opalany drewnem. Jest tylko jedno piętro, a dzięki ich kolor, Dammusi wtapiają się w okolicę, praktycznie bez wpływu na ogólny ukształtowanie terenu.

Promy, dla samochodów i pasażerów, z portu wyspy odplywaja do Trapani (Sycylia) i Hydrofoil, dla pasażerów tylko, do Trapani i Mazara del Vallo.