Patras
Wenecja
Promy do Włochy
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Patras Wenecja

Patras Wenecja polaczenie laczy Grecja z Włochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Anek Superfast. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 32 godziny 1 minuta.

Dlugosc przeplyniecia Patras Wenecja zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

 • Jak długo płynie prom z Patras do Wenecja?

  Czas przeprawy promowej z Patras do Wenecja wynosi około 32h 01m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Patras do Wenecja i sprawdzić dostępność.
 • Ile kosztuje prom z Patras do Wenecja?

  Cena promu z Patras do Wenecja może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Patras do Wenecja wynosi 313 €.
 • Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Patras a Wenecja?

  Jest 1 operator promowy dla Patras do Wenecja i jest to
  • Anek Superfast
 • Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Patras do Wenecja?

  Zarezerwuj promy z Patras do Wenecja poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.
 • Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Patras do Wenecja?

  Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Patras do Wenecja z
  • Anek Superfast
 • Czy można zabrać samochód na prom z Patras do Wenecja?

  Tak, możesz podróżować z pojazdem z Patras do Wenecja z
  • Anek Superfast
 • Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Patras do Wenecja?

  Nie, zwierzęta domowe nie są dozwolone na pokładach promów.
 • Jak daleko jest Wenecja od Patras?

  Odległość pomiędzy Patras a Wenecja wynosi około 700 mil morskich.

Patras - Przewodnik

Patras jest greckie miasto i stolica regionu zachodniej Grecji, w północnej części Peloponezu. Miasto znajduje się około 215 km na zachód od Aten i jest zbudowany u podnóża góry Panachaikon, z widokiem na Zatokę Patras. Miasto jest czasem określane jako bramy na Zachód i centrum handlowym regionu z tętniącego życiem portu odgrywa ważną rolę w handlu Grecji z Włoch i reszty Europy. Każdego lutego miasto organizuje jeden z największych i najbardziej kolorowych karnawałów w Europie; Wybitne cechy Patras Carnival m.in. jego mamuta wielkości satyrycznych, bale i parady, z których korzystają setki tysięcy zwiedzających w przyjemnym klimacie śródziemnomorskim.

Wyspy Jońskie, to tylko kilka minut promem i południowe wybrzeże Włoch jest w  zasięgu. Sam port jest bardzo blisko do centrum Patras, gdzie można znaleźć wiele sklepów, restauracji i hoteli, jak obiekty w samej portu są dość ograniczone. Istnieje kilka promy z Patras do innych greckich i włoskich miast z usługami funkcjonujących przez cały rok.


Wenecja - Przewodnik

Wloska Wenecja jest po prostu wspaniała i zupełnie wyjątkowa. Została założona ponad 1500 lat temu i leży na 117 różnych wyspach. Wenecja jest powiązana z serią ponad 150 kanałów, 400 mostów i wielu starożytnych chodników. Zabytkowe centrum Wenecji jest podzielony na sześć czwarte (sestieri) - Cannaregio, Castello, Dorsoduro, San Marco, San Polo i Santa Croce. Wszystkie budynki w Wenecji są obsługiwane w dębowych i sosnowych smukłe pali, które są napędzane w głąb ziemi, aby stworzyć solidne podstawy. Gdy gleba jest podmokłe, bez wolnego tlenu, pale pozostanie silny i nie rozpadają. Miasto jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej popularnych miast na świecie, i jest zawsze podziwiany przez wielu turystów, którzy odwiedzają w ciągu roku. Istnieje wiele znanych zabytków i atrakcji weneckie do zobaczenia. Najważniejsze to Basilica San Marco (Bazylika Świętego Marka), ogromny kościół, który jest jednym z najbardziej znanych zabytków związanych z tym miastem;Piazza San Marco (plac San Marco), położony w samym sercu Wenecji i czule, o których mowa przez Napoleona jako "najlepszego salonu w Europie, Palazzo Ducale (Pałac Dożów), po prostu zapiera dech nabrzeże pałac i wspaniałym przykładem architektury gotyckiej, i Accademia Galeria ze wspaniałymi dziełami z 14 wieku do 18 wieku przez światowej sławy artystów, takich jak Bellini, Giorgione, Rosalba Carriera, Longhi, Picasso, Tintoretta, Tycjana, Veronese, Tycjana i wielu innych.


Patras do Wenecja Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 18/09/2023 a 24.09.2023.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Anek Superfast 23:59 08:00 32 godziny 1 minuta pt.
Anek Superfast 23:59 08:30 32 godziny 31 minuty sob.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.